| RaresDan a întrebat:

Buna TPU big grin Sper ca puteti sa ma ajutati. Am o problema de dragoste, am 16 ani si sunt baiat big grin. Acum cateva luni am cunoscut o fata, in cele din urma ne-am imprietenit foarte bine si am hotarat sa fim impreuna. In acest timp am cunoscut-o pe prietena ei cea mai buna si a inceput sa faca o pasiune pentru mine.la fel si eu :d.asa ca am renuntat la prietena mea si am luat-o pe bff-ul ei. Eram innebunit dupa ea. dar de la un timp nu mai stiu ce simt.in momentul de fata prietena mea este bff-ul ei si e foarte geloasa ca eu inca vorbesc cu prietena ei dar mai mult ma distanteaza si acum nu mai simt nimic pentru ea si imi revin sentimentele pentru fosta prietena. oare ce sa fac? si sincer nu vreau sa le stric prietenia

7 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Esti foarte nehotarat, nu stii sigir pe care fata o vrei. Explica-le la amandoua ca nu ai intentionat sa faci asta, pur si simplu asa s-a intamplat, asa te-a indrumat inima. Si explica-i actualei tale ca ai avut totusi o relatie cu ea si ati ramas prieteni, si nu ar trebui sa aiba un motiv sa fie geloasa. Dar depinde si de tine acum, poate e din cauza ca tu ii vorbesti altfel bff-ului ei, adica mai dragastos si afectuos. Daca iti revin vechile sentimente pentru fosta, atuncea intoarce-te la ea, dar gandeste bine! Poate comiti o greseala destul de mare, aceasta nehotarare nu este bine, si s-ar putea sa te invarti in cerc. Cel mai bun sfat ar fi sa cauti o alta fata, sa nu mai fii cu nici una dintre ele, astfel salvezi si prietenia lor si scutesti pe una dintre ele de gelozie, ca geloase unua pe alta vor fi mereu. Mult succes iti doresc!

| CrIsTiNeL_8057 a răspuns:

Prea des cuvantul ''Pritenia'' sau ''pritena''! SUCCES!

| ovi01 a răspuns:

Eu zic sa ii explici primei prietene ca e fost o greseala cand te cuplat cu prietena ea cea mai buna si sa incercati sa o luati de la inceput. succes! funda?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te calmezi si sa incerci sa le explici ca nu ai vrut sa faci asta, iar daca nu merge mai sunt o multime de fete in lumea asta si una sigur este pentru tinehappyFunda?

| KidUToxiCc a răspuns:

Pai eu sunt fata stiu cum e, deci eu iti voi zice parerea mea : happy eu iti zic sa le lasi pe am2 o luna sau 2 si, in timpul acela sa incerci sa faci ordine in semtimentele tale. Pentru ca tu stii foarte bine ca le-ai ranit si... Asa ceva nu se face mai ales cu cea mai una prietena a fostei tale iubita, asa ca incearca sa iti schimbi caracterul pentru ca asa ceva nu se face. Scuze, dar aceasta e parerea mea. Sper sa-ti mearga bine in continuare! te pup kiss papa!

| iulia980 a răspuns:

Renunta! Eu am 13 ani si stiu cat de geloasa eram uneori pe prietena mea.O credeam superioara mie. Acum am inteles ca baiatul nici nu se uita la noi.Am descoperit insa o latura noua a prietenei mele si de atunci am incercat sa ma integrez in alt colectiv.Trebuie sa gasesti fata potrivita. Daca nu ti-a mai placut la un momentdat de o fata se va mai intampla si atunci poate veti avea o reltie mai serioasa si fetei ii va fi mai greu sa te uite.

| TenshiNekoChan a răspuns:

Ahh Hon, esti asa de zapacit in dragoste! Nu trebuia sa o parasesti pe prima pana cand nu erai FOARTE sigur de ceea ce simti. Dar asa e dragostea la varsta ta, inocenta [ pana cand ajungeti sa o faceti prin baile de la scoala, dar nu lua in seama si partea asta oh go on]. Oricum incearca sa le eviti o saptamana si sa iti faci ordine in sentimente. Poate simti doar prietenie pentru amandoua sau poate nu ai placut-o niciodata pe bff-ul fostei ci a fost doar o mica "escapada". Cred ca te plictisisei de asa-zisa "rutina zilnica ". Oricum bafta si, ai grija! Daca continui sa iti schimbi asa de usor sentimentele vei suferi si tu, dar vor suferi si ele.