| IoAnAsSan a întrebat:

Am o problemabig grinbig grin
Eu am 14 ani si 7 luni si sunt in clasa a 8-a(ai mei m-au dat mai tarziu la scoala) si imi place de un baiat, care are 14 ani si 8 luni si e in a 9-a.Insa el sta in Bucuresti!
Faza e ca parintii nostri se cunosc foarte bine, sunt buni prieteni, si ne intalnim o data pe an cand el vine la munte la ski.Ne-am intalnit acum 2 ani,dar eram destul de micuta incat sa realizez ce e aia iubire(sincera sa fiu,poate nici acum nu stiu asa cum trebuie!).N-am intalnit si anul acesta,prin... februariethinking si cand l-am vazut, mi-a picat cu tronc, ca sa zic asalaughing
Imi era destul de rusine sa ma uit la el sau sa vorbesc cu el.Insa ma mai uitam cate-odata,si in acelasi timp sa uita si el,iar eu intorceam repede capul si radeamlaughing
Si pana la urma,el s-a hotarat sa-mi ceara numarul de telefon si adresa de e-Mail.
Seara,cand am ajuns acasa,l-am cautat repede pe facebook.el mi-a dat accept si am inceput sa vorbim si pe mess. Dupa ce l-am cunoscut mai bine, m-am hotarat sa-i fac anumite complimente astfel incat sa reiasa ca il plac, insa el nu stiu daca a inteles.Pana la urma i-am zis eu, si el mi-a zis ca are oarecum o atractie pentru mine.La un momendat ne-am hotarat sa fim impreuna, dar la 2 zile am zis(de fapt,a zis) ca nu merge,si am inteles,pentru ca era o distanta intre noi. Dupa ceva timp,am incercat sa vorbesc cu el, el imi zicea ca inca ma mai place, si dup'aia imi raspundea din ce in ce mai rar la intrebari.Pana la urma, eu ma gandisem ca era a 8-a si trebuia sa invete, si l-am inteles. Dupa examene mi-a trimis un mesaj ca ii pare foarte rau ca nu prea vorbisem in ultimul timp si asta m-a calmat.Acum el e plecat in alta tara, si de cand am auzit ca a plecat, il vises in fiecare noapte.Problema e ca el intra pe mess si ii zic cea, dar nu raspunde..si chiar nu stiu ce sa mai fac.Stiu,tot ce am scris nu are nici un sene, dar poate ma intelegeti si ma ajutati!happy

Răspuns Câştigător
| Andrush1796 a răspuns:

Te inteleg, si eu am avut o relatie la distanta, stai linistita...si n-a fost deloc usor sigh intotdeauna exista ceva mai bun, si ce e al tau, le al tau si nimeni nu ti-l poate lua niciodata! incearca sa nu te mai gandesti la el, fii indiferenta..sunt convinsa ca esti o fata speciala si meriti ceva mai bun, esti inca mica, ai tot timpu sa-ti faci prieteni noi, sa-i schimbi, viata merge inainte iubita! enjoi big hug :*

| IoAnAsSan explică (pentru Andrush1796):

big hug ♥ multumesc mult:*

| Andrush1796 a răspuns (pentru IoAnAsSan):

Pentru nimic!

3 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bunăă.

Şi eu sunt într-o relaţie la distanţă, însă distanţa e foarte mare, nu se compară cu a voastră.
Anyway, din câte am citit eu în întrebarea ta, se pare că e mai mult decât o plăcere naivă. Poate chiar îl iubeşti.
Şi dacă chiar îl iubeşti, şi simţi că şi el te iubeşte, de ce să nu încercaţi să menţineţi asta?
Că nu-ţi răspunde pe mes, sună-l prin skype sau pe messenger. Sau pur şi simplu, întreabă-l dacă mai simte ceva pentru tine sau te ignoră.

Distanţa nu poate ruina o relaţie, atâta timp cât este încredere şi iubire.

Spune-i că îţi este dor de el şi că te simţi singură.
Succes mult cu prietenul tău!
Pa paa.:*:*