| Patrăţel a întrebat:

Dacă iubitul-iubita ta ar începe să vorbească urât cu tine de faţă despre fostul/fosta, ar fi un semn că a uitat-o /l-a uitat, sau încă nu a trecut peste? happy

2 răspunsuri:
| ketanal a răspuns:

Sunt doar justificari copilaresti si nefondate. Daca ai petrecut o mica parte din viata si timpul tau cu o persoana inseamna ca ceva bun avea, si ca ceva iti placea la acea persoana. Psihologic, cand vorbesti rau despre fostul/a vrei sa te justifici in fata altei persoane, gen..."eu sunt bun in confront cu X, pentru ca X facea, dregea, sucea asa". Personal mi se pare de prost gust, si tie ar trebui sa-ti dea de gandit...in cazul unei despartiri si despre tine va vorbi la fel?

| Demonull a răspuns:

Sau a marcat-o asa de mult incat ii face place sa o/il injure. poate insemna multe daca stai sa analizezi, dar nu in final iti dai seama ca nu are rost, este?