| bbnnmm a întrebat:

Iubitul meu a fost înșelat de fosta iubită din cauza distanței. Iar acum el e la facultate și a spus că din cauza distanței poate îmi voi găsi și eu pe altul așa cum a făcut fosta lui. Oare încă îl afectează ceea ce s-a întâmplat cu ea? Nu a uitat-o încă? De ce m-a comparat cu ea?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te respecta. Poate fiindca nu ai stiut sa te faci respectata, poate fiindca nu are sentimente pentru tine, poate fiindca el nu stie sa respecte femeile. Discuta serios cu el, nu poti sta langa un barbat care te trateaza in halul asta. Cum sa te acuze ca ai putea fi o femeie usoara, mi se pare inacceptabil sa te supuna unei asemenea umilinte. Orice i s-ar fi intamplat in trecut, orice greseli ai facut si tu, genul asta de comportament este foarte grav si nici o femeie nu ar trebui supusa la asa ceva. Poate doar a gresit, dar trebuie sa discuti cu el, orice om merita respect, de ce tu sa fii umilita in halul asta?

| mihai69 a răspuns:

A rămas „marcat" de eveniment.
Și, teoretic, cel puțin - are dreptate.

| Freya1 a răspuns:

La marcat acea intamplare incat ii e frica.
E normal sa iti fie frica de un nou esec cum este normal si sa nu ai incredere pe deplin. Daca iti este de el si vrei sa ii demonstrezi ca nu vei face asta vorbeste cu el des, postativa pe retelele de socializare impreuna, vorbestei dulce si ofera-i atentie poate se va mai linisti un pic

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu te a comparat cu ea doar ca ii e teama sa nu treaca din nou prin faza aia urata cu fosta. Poti sa i explici ca tu nu esti asa si ca istoria n o sa se repete.

| N0xEterniS a răspuns:

A uitat-o si nu cred ca vrea sa mai auda de ea, dar i-a ramas frica de a fi inselat din nou. Nu te-a comparat cu ea, ii este frica ca si tu o sa faci la fel.