| blackheart26 a întrebat:

Bună TPU! Dacă iubita/iubitul vostru/voastră ar tine legătura cu fosta/fostul v-ar deranja?

Răspuns Apreciat de Editori
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Depinde ce vârstă aveți. Depinde cum păstrează legătura cu ea. Sunt persoane ce se despart dar nu vor sa piardă relația de prietenie. Pe mine una, o simpla relație de prietenie nu m-ar deranja. Faptul ca ți-a spus ca păstrează legătura cu fosta/fostul înseamnă că este o persoana sincera. Dacă avea ceva de ascuns, nu cred ca ar fi stat sa îți spună. În alta ordine de idei, trebuie sa ai încredere în iubitul /iubita ta. Se poate despărți de tine pentru o relație cu o alta persoana, dar nu o face. Asta nu înseamnă nimic?

| blackheart26 explică:

Au avut niște discuții mai aprinse decât cele de prietenie.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Înseamnă că nu este ok și înseamnă că trebuie să îl faci și tu sa fie "fost"! Dacă era o simpla prietenie, nimic de obiectat. Dar dacă îl mănâncă unde nu trebuie. O sa te piardă și pe tine. Asa se întâmplă când alergi după doi iepuri.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur m-ar deranja, demontrand clar ca nu ma iubeste pe mine, ci tot pe fosta.

| ywar a răspuns:

Depinde ce legatura exista. Nu ne certam, pentru ca nu mai avem timp sa ne impacam.
Orice este in limitele decentei, este binevenit. Cine poate spune unde sunt limitele? Sunt relative.

| Crackman a răspuns:

Mărul discordiei este înfipt qdanc în pământ iar pe timp de seceta pana și rămână o sa fie opreliste

| Marius22222222222 a răspuns:

Jassmina avem de vb urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-ar deveni aşa ceva cineva care ar mai păstra legătura.

| Mopmop a răspuns:

Categoric da! Rolul si locul fostului/ fostei este sa ramana in trecut. Ceva a dus la ruptura asa incat nu exista viitor, nu e logic?
Oricum va avea un interes in pastrarea legaturii el sau ea. Sex, comfort psihologic sau mai stiu e de care.
Uita trecutul ca sa traiesti in prezent cu gandul la viitor...

| Saiko10 a răspuns:

Categoric, daca ar tine legatura nu mai tin eu legatura cu ea.