| DeliaCute a întrebat:

Daca mama mea e verisoara cu tatal lui, suntem rude? Ne putem combina laughing)))?

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Din punct de vedere religios, nu. Legal, da.

| ZEU93 a răspuns:

Da, normal!

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod normal da deoarece nu sunteti inruditi prin "sange".

| Holiday a răspuns:

Sunteti rude de gradul VI, deci da, va puteti "combina" in orice fel.

| Scintilla a răspuns:

Logic ca nu, evident ca sunteti rude. Daca nu aveti minte va puteti combina.

| Robi1444 a răspuns (pentru Scintilla):

Conform religiei, noi toti suntem de la Adam si Eva, corect?! De aici rezulta ca toti suntem rude happy

| DeliaCute explică:

Nu purtam acelasi nume de familie, plus ca familiile noastre nu se intalnesc prea des, adica nu ne consideram veri

| Koyzu a răspuns:

Sunteti verisori de gradul 2. Si normal ca nu.

| BogdanYT a răspuns:

Aveti voie. Decat daca nu sunteti religiosi.

| Lungu_Stefan_1993 a răspuns:

Dupa mine cred ca da, sunteti veri de gradul II.