| Adelaly07 a întrebat:

Verișorul meu de gradul 2 are o alta verișoara de gradul 2(el fiind verișor cu mine prin mama lui si el cu ea prin tatăl lui) sunt ruda cu verișoara lui?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti ruda prin alianta de un grad foarte indepartat, cred ca de gradul 14.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu esti ruda, pentru ca sunteti veri prin alianta, nu de sange.

| 1997onur a răspuns:

Da sunteți rude. deci până la urmă amândoi ați pus ochii pe verișoară voastră sau care e ala -_- care este deplasatul bolnav să-și vadă verișoara cu alți? ochi și de ce? de ce ai face așa ceva? Cum ai putea să-ți vezi verișoara în halul ala?

| Adelinaaa07 a răspuns (pentru 1997onur):

E fata…

| 1997onur a răspuns (pentru Adelinaaa07):

Bolnavi dracu.