| IngerCazator a întrebat:

Dau FUNDA celui mai bun raspuns.
Eu am 14 ani, si am un prieten cu care sun de o saptamana si ceva. Eu vreau o relati mai lung cu el si el cu mine. dDar mi-a zis ca el la un moment dat o sa vrea sa facem si sex. Eu i-am zis ca mie mi-e frica si stie ca sunt si virgina. Nu insista dar il inteleg si eu. Ce sa fac? ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| PrESeUS a răspuns:

Spune-i sa se gandeasca la tine! Si daca chiar te iubeste mult te v-a astepta pana la 16 ani sa fi pregatita! Gandeste-te ca ai putea sa iti strici copilaria daca chiar te iubeste mult te v-a astepta! Parerea mea este ca ar trebui sa mai asteptati amn2 ceva vreme! macar 15 sa faci daca el nu mai are rabdare! Sper ca te-am ajutat mult noroc! Fundita? big grin

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La un moment dat inseamna cand o sa faci tu 18 ani, nu mai repede. Nu e cazul sa te gandesti de pe-acum la asta, mai e mult timp pana atunci. Omul ti-a zis clar ca nu te forteaza, deci nu se va atinge de tine cat timp esti minora.

| didiDia a răspuns:

Daca la cei 14 ani ai tai si doar o saptamana si ceva de relatie ti-a zis deja ca o sa vrea sa faceti sex la un moment dat, imi cam imaginez ce relatie serioasa isi poate dori cu tine. La anii tai ar trebui sa te gandesti la testarea nationala, nu la sex, fetito!

Răspuns utilizator avertizat
| PrESeUS a răspuns:

Relatia sexuala este adevarat te apropii foarte mult de cel iubit dar tot asa de usor te si poate indeparta ai grija!

| alkhymeia a răspuns:

Nu fi prostuta fetito si nu te baga in relatie mai ales ca sti de la inceput ca asta urmareste...dar tu oricum faci ce vrei

| melaniame a răspuns:

O relatie inceputa la varsta asta nu va fi de viitor. nu va fi de lunga durata. e perioada in care se produc transformari in viata voastra voi va schimbati pe parcursul catorva ani. nu iti recomand sa incepi o relatie serioasa la varsta asta si nici inceperea vietii sexuale. mai asteapta.

| dntGabriel a răspuns:

Pastreaza-tewinking pentru cine merita

| Kamy28Full a răspuns:

Daca te iubeste va avea astepta pana vei implini 18 ani:*