| Pissy a întrebat:

Bunahappy. am un prieten de 3 ani.acum 2 saptamana ne-am hotarat sa facem sex.eu eram virgina. mi-a promis ca nu o sa ma paraseasca dupa. dar a2-a zi dupa ce am facut`o ne-am despartit.acum nu vrea sa mai auda de mine, spune ca nu am fost virgina pentru ca nu mi-a curs sange, i-am explicat ca am himenul elastic deoarece am facut handball si tot nu vrea sa ma creada.nu stiu ce sa mai fk ca sa ma impac cu el. poate voi ma puteti ajuta.astept un raspuns:*

Răspuns Câştigător
| Fllly a răspuns:

Omu asta nu stie nimic.crede ca daca nu iti curge sange ai mai facut'o.lasa'l mai fata. daca e de tine, se intoarce...bft

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca omul si-a indeplinit scopul: sa se culce cu tine si a trecut mai departe. Nu stiu de ce scopul asta era atat de important incat a meritat sa astepte 3 ani. Toti barbatii normali stiu ca o parte din femei nu sangereaza la dezvirginare. Parerea mea este ca si el stie asta, dar o foloseste ca pretext sa te paraseasca.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

N-avea ce motiv sa bage ca sa te simti tu vinovata!

Cred ca s-a si razbunat pentru cei 3 ani de 'post' big grin

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru ce ai patit, dar ia aminte la urmatoarele:
1. este foarte posibil ca si daca te gandeai sa-i ceri in scris,(aparent in gluma!) probabil iti dadea, si tot te parasea, pentru ca: a) ca voia neaparat sa se poata lauda cu "trofeul" tau, cat si onoarea de a fi fost primul;
b) a dat astfel dovada doar de imaturitate, incultura, lasitate, lipsa de caracter, josnicie!
c) din pacate, am intalnit cazuri si in care a fost "asteptata" fata si mai multi ani decat in cazul tau!

2) am intalnit si cazuri in care, indivizi maturi, dar total lipsiti de orice scrupule!, "curtau" femei in toata firea, - care nu ii bagau initial in seama! - dar pe care ei le voiau in disperare, doar pentru satisfactia de a le putea parasi, apoi, la modul cel mai sadic si batjocoritor cu putinta!
3) ar fi foarte bine daca ai putea trece peste aceasta durere, si ai face-o si mai publica (adica rugand pe toata lumea!) sa o mediatizeze, pentru ca alte tinere, afland, sa nu riste sa pateasca la fel! iar el sa fie cunoscut si tratat exact cum merita! - adica cu spatele, dispret, desconsiderare si ignorare!
4) ai uitat sa ne spui atat anii vostri, cat si daca, mai ales, v-ati Protejat?! Daca nu, dar si daca da!, pentru ca un astfel de individ poate fi infectat, sa te duci urgent la control dermatologic si ginecologic, sa asculti cu mare atentie ce ti se va spune acolo, si sa ai mereu la tine, de acum inainte, TU!, Prezervativ!, ca sa iti aperi Viata si Sanatatea, si sa NU Risti sa ramai infertila!

Este usor amuzanta "explicatia" ta cu elasticitatea datorata handbalului, pentru ca nu am intalnit-o in nici o carte, si crede-ma ca am citit destule! Nu poate avea nimic, pentru ca este vorba de o membrana, care nu are muschi, ci doar proprietatea ca la unele este mai subtire la tinrete, iar la altele, mult mai groasa, cu cat ajung pe la 30 si, 40 de ani, desi, foarte rar si la 20-25 de ani, sunt unele, la brunete mai ales, care se rup mai greu!
Pentru eventualitatea ca ai vrea sa ii arati si lui aceste randuri, iti confirm si eu, ca, NU este obligatorie sangerarea la primul act sexual, pentru ca, statistic, 2-3 la mie dintre fete se nasc FARA himen! Deci.
Sanatate, intelepciune si zile usoare si senine iti urez!

PS Ai mare grija cand alegi urmatorul prieten/partener!

| Floreenofficial a răspuns:

Si-a batut joc de tine! razbuna-te!

| SweetCandy a răspuns:

Atata vreme cat pentru el valora o picatura de sange mai mult decat propria ta persoana, e gravbig grin nu se merita sa suferi dupa un om, care dupa 3 ani de relatie, te-a lasat dintr-un motiv puril si prostescstraight face treci peste, esi este greustraight face cauta un baiat care sa te pretuiasca pentru ceea ce esti, nu pentru faptul ca nu ai un himen elastic sau nuhappy

Ai grija de tine!

| Lorelai a răspuns:

Asta e doar un pretext pentru a se desprati de tine. De fapt el nici nu te-a iubit cu adevarat in acesti 3 ani. Nu te merita un stfel de baiat, si daca chiar crede ca nu ai fost virgina, spune-i sa se mai informeze, dar oricum eu cred ca e doar un pretext.

| Orannginna a răspuns:

Ii raspund intai lui @I wasn't here. Un om cand te vrea pentru "altceva" nu asteapta 3 ani pentru a'l obtine.
Acum ce nu inteleg eu e cum de prietenul tau care a stat atata timp langa tine si te'a asteptat nu a fost in stare si sa-ti asculte explicatia. Si totusi nu cred ca era atat de necunoscator incat sa nu isi dea seama daca erai sau nu virgina intr'adevar. Sincer, mi se pare un motiv, motivul perfect pentru a iesi din relatie cu capul sus (crede el). Si pe deasupra, i'ai mai oferit si un bonus: fecioria ta. Nu il mai cauta tu, lasa'l pe el. Daca iti va simti lipsa, se va intoarce. Bafta! happy

| crysty08 a răspuns:

Dai add la crysty_rapp_2pac am o metoda care il face sa se impace cu tine chesti legate de gandirea umana

| liveincolors a răspuns:

Increderea e foarte importanta intr-o relatie. Chiar daca il convingi acum ca ai fost virgina, vor mai aparea lucruri care il vor face sa se indoiasca de tine. Sincer, cred ca relatia nu o sa mearga, din cauza lipsei lui de incredere.

| karellen a răspuns:

Nu merita sa te impaci cu el. sa fie invatatura de minte

| Cronki a răspuns:

E de tot rasu'! Prietenul tau crede ca l'ai folosit pe post de mascota, timp de 3 ani si de aceea te'a parasit. Daca are dreptate sau nu, nu se stie, insa un barbat atunci cand intampina(gaseste) un himen elastic, simte un oarecare disconfort la penetrare. Cand himenul lipseste cu desavarsire, atunci penisul intra "precum calul in grajd". De aceea el este convins ca, langa tine a pierdut acesti ani, fara sa faca nimic, in timp ce tu iti potoleai poftele carnale cu alti. In momentul acesta este cam greu sa te impaci cu el, convingerile lui sunt atat de puternice incat nu are ochi sa te vada. Este absurd sa crezi ca a stat langa tine tot acest timp numai ca sa ajunga la sex. Apoi ai gresit, daca i'ai spus din prima, faptul ca stii ca ai un himen elastic(un himen elastic se rupe de multe ori numai la nastere) iar acest lucru, lasa loc la multe interpretari. Astfel, prietenul tau a pierdut increderea in tine. Daca se va intoarce sau nu la tine, e doar o chestiune de timp.

| Gorillaz a răspuns:

Iar intrebari ciudate, cum sa zici sa scapi de el cand de fapt el.nu te mai vrea? laughing ok, lasand asta deoparte, prima ta intrebare a sunat cam la fel ca asta, deci banuiesc ca e aceeasi situatie dar dupa ce ati facut o... dincolo ai spus ca el iubeste o fata doar dupa ce face dragoste cu ea, cum a raspuns un tip, inseamna ca nu te iubeste? inseamna ca ( din moment ce aveati o relatie de 3 ani si el are aproape 17 ) el a facut o prima data la 13-14 (deci nu mai e virgin ) iar cand a venit ziua cand () sa te dezvirgineze, a observat ca,,, nu ti a curs sange si s a suparat, s a simtit atacat ca tu erai virgina ( dar aici nu inteleg, el nu era, deci nu avea dc sa se supere straight face ) probabil ca ori nu a simtit,,, dragoste, ori chiar la deranjat faptul ca a crezut ca l ai mintit Incearca sa ii demonstrezi ca nu e neaparat adevarat ca daca esti virgina si o faci pentru prima oara trebuie 100% sa curga sange, apoi incearca sa faci a doua,, runda,, mai satisfacatoare si demonstreaza i ca il iubesti si incearca sa vezi daca si el te iubeste ( cel putin prin semne, sa iti dai seama daca chiar tine la tine )

| scarly86 a răspuns:

Nu stiu daca himenul are legatura cu sportul, dar poti cauta pe net si daca i adevarat listeaza i pagina si arata i o.sunt doua posibilitati pentru care s a despartit de tine, fie nu te a crezut si orgoliul lui de barbat a fost afectat pentru ca el te a asteptat 3ani si apoi a crezut ca l ai mintit, ca nu esti virgina, fie a obtinut ce a vrut si a trecut mai departe. dar nu vad pe nimeni sa stea cu o persoana 3 ani doar pentru sex.asa ca daca dreptatea e de partea ta, demonstreaza i o si va veti impaca.este posibil ca himenul sa se rupa si altfel, prin masturbare cu degetul/altceva, prin lovituri la acel nivel, etc. discutati si totul va fi bine

| nuaisomn a răspuns:

Lasa-mi un mesaj cu id-ul tau, vorbim mai multe acolowinking
te inteleg perfect!:*

| IRI_5028 a răspuns:

Ce legatura are himenul cu handballul?

| iceman a răspuns:

A avut rabdare, a obtinut ce a vrut. Nu merita sa, suferi dupa un astfel de personaj.Eu am o vorba calm frate ca nu s-a inschis conducta de femei/barbati in cazul tau.

Distreaza-te la maxim si nu te consuma pentru un astfel de personaj. Nu merita.

iceman

| oanna_7222 a răspuns:

Asta este doar un motiv ca sa se desparta de tine.pentru ca si-a terminat treaba baiatu happy

| YOLO3e333 a răspuns:

El te vroia pentru altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca asta a fost un pretext cum ca, crede ca numai erai virgina, poate ca vroia altceva sad scapa de el repede!

| andra_6530 a răspuns:

Pai in primul rand nu toate fetele sunt la fel...nu stiu.nu intotdeauna curge sange. sau cum ai zis si uh ca ai un himen elastic deci se rupe mai greu... adica nu te-a dezvirginat inca.