| AlaturideIngeri a întrebat:

De cateva zile am o stare foarte proasta,ma simt foarte rau(nu e o durere fizica),nu am chef de nimic.
M-am despartit de prietenul meu in urma cu o saptamana; ne-am mai despartit de cateva ori dar dupa o zi,maxim doua vorbeam si ne impacam,dar de data asta am hotarat amandoi ca asa e cel mai bine si pentru mine si pentru el,vorbim si acum dar doar la telefon.
Chiar il iubesc si tin la el,dar de ceva vreme simt ca nu e ce imi doresc,nu e asa cum as vrea eu sa fie,stiu ca poate nu ar trebui sa zic asta pentru ca atunci cand iubesti o persoana o accepti si cu bune si cu rele,dar el niciodata nu incearca sa fie altfel cu mine, adica vorbeam despre un lucru care ma deranja la el si ii ziceam ca nu vreau sa-l mai faca si in secunda urmatoare exact acel lucru facea.
Avem sau mai bine zis aveam 2 ani de relatie, 2 ani in care eu nu am facut altceva decat sa-l iubesc,sa-i ofer tot,sa am grija cum vorbesc cu el ca sa nu se supere,in schimb el nu mi-a oferit nimic,sau mai bine zis,mi-a oferit suferinta,m-a inselat de nenumarate ori cu aceeasi fata,si cu alte fete cu care nu se cunostea dar se ducea sa le cunoasca.
Nu stiu exact daca el m-a iubit vreodata sau macar daca a tinut la mine, chiar ma doare cand ma gandesc ca am stat langa el 2 ani de zile si i-am acceptat tot,niciodata nu i-am reprosat nimic,iar atunci cand o faceam tot eu eram aia care a gresit si din cauza mea se intamplau toate.
Cand iesam in public amandoi nici macar nu ma tinea de mana,ii vedeam pe toti cum se tineau de mana,se tineau in brate,se sarutau.mi-as fi dorit sa fiu si eu tinuta de mana,sa fiu tinuta in brate,sa fiu sarutata,dar nu se intampla asta,zicea ca nu avem cum sa ne sarutam in public,nu mi-as fi dorit nu stiu ce sarut pasional sa se uite toti la noi,nu sunt genul care sa ma sarut in public asa cum o fac in intimitate,dar macar un pupic,o simpla atingere a buzelor tot ar fi putut sa faca,dar nu.
Cand mergeam in club nici macar nu statea langa mine,nu dansa cu mine,cine ne vedea si nu ne cunostea chiar nu isi dadea seama ca noi suntem impreuna.
Prin aprilie am vorbit cu un baiat la telefon care m-a sunat cu numar privat,am vorbit cateva saptamani cu el,dar am vorbit doar ca amcii,am vorbit mai mult cu el pentru ca simteam nevoia sa vorbesc cu cineva,sa-i spun tot ce am pe suflet,tot ce ma deranjeaza,simteam nevoia sa vorbesc cu o persoana necunoscuta,care sa nu imi stie familia, pentru a fi sigura ca tot ce ii spun va fi in siguranta si nu va afla nimeni despre ce vorbesc eu cu acea persoana.Gresala mea a fost ca i-am spus totul prietenului meu,el i-a spus lu' sorusa,sorusa i-a spus lu' micasa,taicasau si tot eu am cazut rau.
Acum imi zice ca nu il mai lasa taicasau sa stea cu mine ca nu sunt fata serioasa,dar el este baiat serios? sau pentru ca este baiat are tot dreptul sa insele si sa se intalneasca cu alte fete?
Simt nevoia sa fiu iubita,sa fiu tinuta in brate,sa ma sarute cineva,sa imi vorbeasca frumos,sa ma intrebe daca sunt bine, sa imi acorde atentie.
Sper ca ati avut rabdare sa cititi tot happy
As vrea sa va dati cu parerea despre toata poveste mea si daca doriti sa imi dati si sfaturi despre ce ar trebui sa fac in viitor as fi foarte incantata kiss

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Incearca, pana sa ma injuri, sa intelegi ceea ce doresc sa-ti spun. Nu stiu ce inseamna pentru tine "tot", dar daca tu, la 17 ani, i-ai oferit lui totul, ce motiv ar mai avea el sa ramna cu tine? Intotdeauna, o fata trebuie sa stie sa-si mai pastreze din ceea ce are de oferit.

13 răspunsuri:
| teror676767 a răspuns:

Pai adevarul e ca nu te merita si cautati unu-l care cu adevarat te iubeste si tine la tine cu bune cu rele asta e parerea mea sper ca te-am ajutat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuțele esti dulce minunată sensibilă si păcat că acela si a bătut joc de tine.

| Lavlav a răspuns (pentru neutrino):

Ca bine ai graithappy

| neutrino a răspuns (pentru Lavlav):

Multumesc pentru aprecierea ta.

| Kadorin a răspuns:

Pai,eu una te inteleg ca il iubesti,si din cate ne-ai povestit nu cred ca el te merita,si prin tot,sper ca nu te-ai referit chiar la tot(aici intrand si regenerarea),oricum cine stie ce s-a intamplat si cu chestia cu telefonul,dar ai grija sa nu mai faci asta,nu de alta dar cine stie cine se poate afla in spatele firului. Oricum sfatul meu este sa il lasi, este o vorba: Daca iubesti pe cineva lasa-l liber, daca te iubeste se va intoarce, daca nu, balta are destul pestehappy
Succes!

| Arkhasas a răspuns:

În viitor nu ar mai trebui să intri în relaţii cu băieţi care nu-ţi plac. Nici nu ştiu ce ai stat 2 ani, că ţi-ai dat seama că nu merge MULT mai devreme.

| dragodana a răspuns:

Salut! Fato, parca ai fi trait viata mea.Pana la x a spus lui y etc.Eu am stat cu el 5 ani.Ma datea afara pe usa, eu intram pe geam.N-am avut pic de respect pentru mine.Am invatat lectia pe drumul cel greu.Lasa-l sa se duca. Daca te vrea cu adevarat se va intoarce la tine.Da-i un dus rece.Nu-l suna, nu-l cauta.Da-i timp.Iar, daca se intoarce la tine, tine-l din scurt.Trebuie sa faca doar ce vrei tu.El si-a pierdut orice drept.
Cat despre faptul ca nu-l mai lasa parintii sa te vada, este doar un pretext.In cazul meu,nu ma lasa parintii sa fiu cu el, desi promisiunile actuale includ tot ce mi-am dorit(inel de logodna, vacanta la mare, la munte; mi-a dat banii pentru vacante sa-i pastrez eu). Nici eu nu stiu ce sa fac cu relatia mea.M-a ranit mult, balta nu mai are peste pentru varsta mea(32 ani),si sunt asa naiva incat sa cred si de data asta tot ce spune. Vreau sa fiu cu el, dar mi-e frica sa nu ma raneasca din nou.
Cat despre cazul tau, lasa-l si vezi-ti de viata ta. Daca e scris sa si fi cu el, vei fi. Daca nu, altul la rand.
Ai grija de tine.In viata ta tu esti cea mai importanta persoana.

| grab a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi, sper(m)am cu totii ca vara asta sa iti faci si tu o iubita!
Succes!

| grab a răspuns (pentru dragodana):

"balta nu mai are peste pentru varsta mea(32 ani)"

Treci la scule mai performante ca pestii batrani stau in mâl nu la suprafata.
Daca vrea sa iti dea inel de logodna si parintii nu te mai lasa, stiu ei ceva: omul a ajuns la saturatie de fizicul tau si poate oricand sa repete figura. Imagineaza-ti unde va fi el cand tu in preajma nasterii nu vei putea face sex cateva saptamani bune?! Iti zic eu?

Asta mica de a pus intrebarea initiala, invata sa nu mai fii asa credula si nu mai avea pretentia ca barbatul e caine in lesa. Nu! E lup si vrea sa vaneze mereu chiar daca nu mananca, dar macar sa vaneze!
Oricum boala lunga => moarte sigura! Da-i bice mai departe cu viata ta, du-te singura in club, pune-ti single pe FB, imbraca-te provocator cateva seri, flirteaza cu baietii fie si prin raspunsuri monosilabice, dă-ţi o sansa intru reabilitare.
El daca chiar te va vrea stie ce sa faca stai tu linistita. Deocamdata vrea altceva, fiziologic are dreptate si e perfect motivat la varsta lui!

Bafta!

| AlaturideIngeri explică (pentru neutrino):

Sa stii ca nu te-am injurat in niciun fel, sincer! Chiar m-a pus pe ganduri tot ce ai zis pentru ca ai dreptate si intr-un fel, imi dau seama ca eu am gresit in tot ce am facut si de aceea sunt acum in aceasta situatie...Ms mult pentru raspuns happy

| AlaturideIngeri explică (pentru Kadorin):

Ms mult pentru raspuns, chiar o sa tin cont de sfaturi kiss

| AlaturideIngeri explică (pentru Arkhasas):

Crede-ma ca nici eu nu stiu de ce am stat 2 ani langa el! Mi-am dat seama ca nu e ce vreau si eu nu o sa raman cu el cam dupa primul an de relatie.

| AlaturideIngeri explică (pentru dragodana):

Ms mult pentru raspuns si sfaturi kiss