| WindowsOpener a întrebat:

Buna TPU..de cateva zile s-a despartit prietena mea de mine dintr-un motiv pe care eu nu-l vad..Sa va povestesc..deci in week-endul trecut am plecat la tara la bunici si am stat tot week-endul ..nu am putut conversa cu ea pentru ca acolo semnalul mobil este la pamant ..si normal ca datele mobile,intenetul nu merge.mi-am cerut scuze pentru asta duminica seara, cand am ajuns acasa. ..si imi zice ca vrea sa ne despartim. vreau sa mentionez faptul ca am 16 ani iar ea 14, pe durata relatiei m-am purtat exemplar cu ea..nu am avut nici un fel de cearta, neintelegere..si acum nu imi pot da seama ca se poate supara dintr-un asa motiv..Acum eu zic ca eu chiar m-am implicat in relatia asta si normal ca acum ma simt "naspa" si as vrea sa fiu din nou cu ea.dar nu stiu cum sa ii zic chestia asta..Va rog sa ma ajutati, dau funda.

Răspuns Câştigător
| EvaAnamaria a răspuns:

Scuză-mă, fetele din ziua de astăzi depășesc stadiul de "copil" încă de la 12 ani. Chestia cu vârsta e o mare porcărie, lucrurile s-au schimbat mult, nu știu ce vârstă ai tu, dar faţă de cum am fost eu la 14 ani (asta fiind acum 7 ani de zile) este diferență de la cer la pământ cu fetele de 14 ani din zilele noastre. Fetele se maturizează mai repede și faptul că ea a ales sa se despartă de el, nu înseamnă că trebuie să te apuci tu acum să îi spui lui să își caute una de vârsta lui. Poate el o iubește și nu vrea o alta de vârsta lui. Suntem în secolul XXI, hai să vedem lucrurile cum sunt acum, nu cum erau de pe vremea când aveau părinții noștri 14 ani.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea mica pentru o relatie, prin urmare nu stie cum sa se poarte intr-una. Probabil este o fita de copil mic, dar e normal sa fie asa, de vreme ce ea are doar 14 ani. Relatii pot avea fetele pe la 16-17 ani, pana atunci sunt doar niste copii mofturosi care ii vor face sa sufere pe toti cei suficient de prostuti sa nu tina seama de varsta.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-ti cauti tu o fata de varsta ta?
Fetita aia de 14 ani inca nu a depasit stadiul de copil, inca trateaza baietii precum papusile si tu te mai intrebi de ce nu mai vrea sa fie cu tine?
cauta-ti una mancar de 16 ani, sa fie mai matura, sa stie cu ce se mananca dragostea si relatiile.
Cat despre tine si plecarea ta precipitata, puteai macar sa-i trimi mesaj inainte sa pleci la tara, pentru asta nu ai scuze!

| Violleta2022 a răspuns (pentru EvaAnamaria):

Cred ca am voie sa spun ceea ce doresc! Oricum, nici tu nu esti prea mare fata de fatuca noastra si nici experinta nu ai, am 50 de ani si pot sa-mi spun parerea fara sa fie nevoie de interventia ta.
la 14 ani, ca-ti convine sau nu, tot copil este, dezvoltarea fizica incepe, dar psihic este tot copil.
Te-as sfatuii totusi, raspunde-i celui care intreba, fara a te mai baga peste alti useri. Cand o sa am nevoie de sfatul tau, am sa ti-l cer!

| EvaAnamaria a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuză-mă, fetele din ziua de astăzi depășesc stadiul de "copil" încă de la 12 ani. Chestia cu vârsta e o mare porcărie, lucrurile s-au schimbat mult, nu știu ce vârstă ai tu, dar faţă de cum am fost eu la 14 ani (asta fiind acum 7 ani de zile) este diferență de la cer la pământ cu fetele de 14 ani din zilele noastre. Fetele se maturizează mai repede și faptul că ea a ales sa se despartă de el, nu înseamnă că trebuie să te apuci tu acum să îi spui lui să își caute una de vârsta lui. Poate el o iubește și nu vrea o alta de vârsta lui. Suntem în secolul XXI, hai să vedem lucrurile cum sunt acum, nu cum erau de pe vremea când aveau părinții noștri 14 ani.

| Emilian65 a răspuns:

In lipsa ta, ea si-a gasit un al baiat cu care vrea o relatie.

| cristimihailov a răspuns:

Fa-ti un bine. Las-o sa plece. Nu ai fost decat un bandaj o perioada pentru ea.