| RedPorcelain a întrebat:

De cateva zile sunt cu un baiat, e nice, ok si imi place el. Ma rog, problema e ca imi este rau, greata, si simt un gol in stomac cand ma gandesc la relatia noastra. Asa mi s-a intamplat si in celelalte relatii pe care le-am avut si a trebuit sa ma despart dupa 2 saptamani sau ceva de genul. Tind sa cred ca asa se intampla la orice relatie pe care o sa o am si ma enerveaza.Ce as putea sa fac sa scap, sa ziceam, de situatia asta?

4 răspunsuri:
| secret_2599 a răspuns:

Hmm, eu sunt baiat dar tin minte ca primele relatii eram tot la fel ca tine. E ceva gen "fluturasi in stomac". Adica nu ai chef de nimic, esti distanta ca nu prea stii cum sa te comporti si ce sa faci. Dar bat pariu ca gandul iti sta numai la baiatul cu care esti. E ceva normal mai ales daca pui suflet si te indragostesti rapid.

| DeeaMarry a răspuns:

Iti este mult prea teama. Banuiesc ca nici nu ii cunosteai prea bine de dinainte, nici ei nu s-au chinuit sa iti castige increderea. Nu aveau acel ceva care sa te faca sa te simti bine in preajma lor ori nu le-ai acordat tu suficient timp.
Te sfatuiesc sa iesi mai mult cu actualul tau prieten si sa va cunoasteti mai bine. Sunt sigura ca dupa cateva intalniri(intr-un interval scurt de timp) o sa te simti mult mai binewinking.

| Miiiiiiiih a răspuns:

Poate că nu ești pregătită să ai o relație thinking Probabil ar trebui să mai aștepți sau ești mai rușioasă :-s. Majoritatea s-ar gândii că sunt bisexualii, dar nu crede așa ceva. Cu timpul te vei maturiza și totul va deveni la normal. xD

| Katherineeeeeeee a răspuns:

Ori nu esti pregatita pentru o relatie ori esti prea indragostita si pui suflet...
unele peroane care sunt indragostite cand se gandesc la persoana iubita simt niste fiori, greturi cate odata si poate chiar frisoane .....eu as zice sa faceti o pauza de o saptamana si vezi daca se mai intampla
happy