| Aeri a întrebat:

Bună, TPU! happy
De ce expresia "majoritară" (din punctul meu de vedere) a bărbaților este "Toate sunt la fel!"?
După N relații eșuate, bărbații au tendința să arunce vina pe femei (nu zic că și femeile sunt uși de biserică) însă unii chiar nu se gândesc că poate motivul e la ei.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

E un subiect greu... sunt multe de zis, dar predomină plictiseala la această oră, așa că ne limităm...
Cred că doar atât ar trebui să spunem pe moment: Rar vezi un bărbat sătul să vadă doar pramatii în jur, care să-și dorească o femeie serioasă și s-o caute, iar apoi când o are, s-o prețuiască! În rest, pentru ceilalți toate vom fi curve, prăpădite, proaste, naive, femei lăsătoare care nu-s în stare de nimic! Dar, pe care, le venerează și le iubesc necondiționat, le fac fericite, iar atunci când ele pleacă de lângă ei, ne bagp pe toate în aceeași oală și bineînțeles, nu se învață minte, tot la una ca fosta ajunge! De ce? Pentru că așa vor! Așa că să nu se mai comenteze pe acest subiect. Cum am fi noi și cât de mult am striga în gura mare la dezamăgire- „bărbații sunt niște porci", măcar mai suntem câteva care ne vedem de treaba noastră și care suntem în stare să-i așteptăm acasă cu masa pusă, pe care îi iubim necondiționat și le suportăm orice.

Tot mai multe pramatii, îi cred și pe ei, dar vina este a lor. Ei le aleg! ȘI PUNCT.

Și a da, pentru ceilalți care tot zic că și noi facem la fel....este o diferență între a fi făcut porc(nu cred că un bărbat e mai delicat sau sensibil decât o femeie, deci...) și dintre - toate-s la fel, toate-s CURVE.

42 răspunsuri:
| Aeri explică (pentru Smonalisa):

Presupun că ai citit întreaga mea întrebare. Într-o paranteză am spus "nu zic că și femeile sunt uși de biserică".

| RAY a răspuns (pentru Aeri):

Sunt si persoane pe care le respect care m-au ajutat in viata mult de tot,sunt si persoane care mi-au facut rau, mereu vad barfitori care imi vb frumos apoi ma barfesc, omul e o finta ipocrita fara scrupule, de asta ma conving mereu mai ales de crestini scuze daca esti crestina, desi nu ca am ceva cu fetele, eu consider ambele sexe la fel

| igrek a răspuns (pentru h3r):

Nu credeam ca voi da dreptate unei femei pe acest subiect! Bravo femeie!

| h3r a răspuns (pentru igrek):

Kiss.

| Ankutzaaa a răspuns:

Depinde de barbati..cum ziceai si tu..altii dau vina doar pe femei ..neuitandu-se si la ei.
Barbatii astia ..cine ii mai intelegelaughing

| Azµre a răspuns:

Aici e vorba de mentalitate și de influențele din afară... mulți bărbați ascultă în gura altor bărbați și din cauza asta apare problema misoginiei...

| unknøwn a răspuns:

Depinde la ce se referă prin replica asta.
În general e adevărat. Marea majoritate a femeilor au multe chestii în comun şi practic aceleaşi nevoi.
Bine, în cazul explicat de tine e altceva. E vorba frustraţilor care au luat ţepe de lapizde.

| costelpopa94 a răspuns:

Pentru ca așa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai usor sa arunci mortu' in gradina altuia, asa cum procedezi si tu tongue cel mai corect ar fi fost sa scrii a barbatilor si a femeilor. Vina o poarta naivii/naivele si cei/cele care nu fac diferenta intre vrajeala si sentiment...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Toti suntem, nu toti sunt laughing)

| Alexu9696 a răspuns:

Pai multe fete sunt la fel, la fel cum si multi baieti sunt la fel... nu exista o diferenta...

Cum exista si prosti la fel exista si proaste

Barbati care arunca vina pe femei si Femei care arunca vina pe barbati

Motivul e ca trebuie sa treci prin multe lucruri ca sa ajungi la perechea potrivita pentru tine!