| Necunoscut123456789 a întrebat:

De ceva timp m-am despartit de prietena mea.Am fost impreuna 4 luni.Ea initial a venit cu ideea sa facem o pauza dupa care a spus ca mai bine sa se termine totul.Bine am acceptat situatia ca na,nu poti tine pe cineva cu forta langa tine, dar totusi inca tin la ea si mi-as dori sa fim fin nou impreuna.Acum nu mai sper asta insa poate timpul va rezolva totul.Asa mai vorbim,insa s-a "racit" destul de mult fata de mine si mi-a spus ca momentan nu se poate schimba, pentru ca nu poate sa mai fie ca inainte.Motivele despartirii au fost mai multe insa cel mai important e acela ca ne-am cam departat unul de celalalt deoarece in ultima luna a relatiei nu prea ne-a permis timpul sa ne intalnim.Ce credeti mai e posibila o impacare?(Ea mi-a spus ca nu exclude faptul ca mai incolo sa fim din nou impreuna)

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Poate fi o nepotrivire de caracter. Poate fata si-a gasit pe altcineva. Au fost 4 luni dar in ultima nu prea v-ati vazut. Mergi mai departe, nu mai sta agatat in ce a fost. Sunt altele care te asteapta. Bafta.

| Mussette a răspuns:

Nu e un motiv sa te desparti ca nu ai aa timp ca alta data de relatie, asta se poate intampla oricand, din diverse motive bine intemeiate. Dar voi stiti mai bine. E clar ca ea nu prea are habar ce vrea, ba te vrea, ba te lasa, apoi ca ar vrea, se cam joaca. Daca tu chiar vrei sa te impaci, caut-o, pune putin toate cap la cap si vezi ce iese.

| Nicolae207 a răspuns:

Noroc!
Din cate mi-ai povestit aceasta poveste si-a gasit finalul in urma cu patru luni. E timpul sa iti gasesti alta printesa cu care scrii alt capitol al vietii tale.
Noroc si stiu ca poti!