| DeliaCute a întrebat:

de curând m-am combinat cu un băiat și a zis să ne întâlnim miercuri la patinoar iar eu am acceptat.îmi tot trimitea videoclipuri dragute cu săruturi iar eu i-am povestit ca nu am avut primul sărut și ca vreau să îl am cu o persoană specială și atunci m-a întrebat ce aș face dacă ar fi el acea persoană și a zis ca miercuri mă va saruta când vom rămâne singuri. Întrebarea mea este,ce simți când săruți,ce gust are ( știu ciudat ), cât timp durează și cum a fost primul vostru sărut? Nu am experiență și aș avea mare nevoie de ajutor.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Singuri nu prea aveti cum sa fiti la patinoar deci slabe sanse de sarut acolo, sigur te va unde undeva retras unde va baga adanc limba=n gat

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este nevoie de nicio pregatire de scenarii sau regizari mai ales din partea ta. Lasa-te purtata de val pentru ca totul sa se intample absolut spontan. Tu doar inchide ochii si vei constata ca totul se va petrece simplu, natural, absolut minunat. Vei vedea/simti atunci pe loc, de aceea ar fi pacat sa strici feeria acelei clipe prin niste explicatii anoste si nu intotdeauna adevarate. Vei fi mult mai placut surprinsa de ineditul situatiei daca totul se va produce instant fara pregatiri prealabile. Succes si sa aveti parte de sarutari luuuuuuungi si cat mai placute.

| VelaJohnny a răspuns:

Depinde de voi cat dureaza, nu sunt "saruturi de 5 secunde" sau asa mai departe. O sa aiba gust de piele si probabil si saliva laughing stai calma, numai sa nu da-ti „dinti in dinti"

| asdfghjkl1231 a răspuns:

Vaaai tot teama asta am avut-o si eu laughing O sa iasa rau, aoleu, nu stiu ce. Si da, chiar nu a fost ok. Adica era sa ii scot 2 dinti, nu a fost mare chestie laughing Asta ni se mai intampla si in prezent dupa 2 ani, dar nu e nimic "jenant", din contra ne amuzam cand gresim laughing
Serios acum, nu iti face griji lasa-te condusa de el. Nu o sa fie lung primul sarut. Orbit pentru orice eventualitate. Adica esti fata, trebuie sa ai grija ca totul (sau macar 99%) sa fie ok. Bafta si nu te ingrijora, o sa fie frumos, mai ales daca veti ramane impreuna pentru o perioada mai lunga. Cu primul iubit, vei avea probabil cele mai multe amintiri big grin :* :*

| PisicaMalefica a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, cu cat te gandesti la asta si te ingrijorezi cu atat o sa fie mai greu sa te bucuri de sarut.

| IDarkFighter a răspuns:

Ce gust are wtflaughing