| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand ma duc la liceu, ma intalnesc cu o fata, dar nu o cunosc foarte bine si imi place foarte mult de ea dar mi-e frica sa-i spun asta sa nu ma fac de ras. Mie mi se pare o fata deosebita, este foarte frumoasa, desteapta si linistita. Am observat ca se mai uita la mine cateodata, dar nu stiu daca ma place. Mi-ar placea foarte mult sa fie prietena mea, ma gandesc numai la ea incontinuu, abia astept sa treaca ziua sa o vad din nou, iar dupa ce pleaca sunt foarte suparat pe mine ca nu am putut sa-i zic ca o plac. Nu cred ca are prieten, dar mi-e foarte teama ca poate o sa-si faca. Ce credeti ca ar trebui sa fac pentru a flirta cu ea? Va multumesc, dau funda!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce sa te faci de ras? Vorbesti cu ea intre patru ochi si daca te refuza e normal. Ce crezi ca patesti?

| KodrutZ a răspuns:

Invit-o la o plimbare intr-un weekend, o scoti la un suc, ceva. De evitat filme, discoteci, cluburi. Invit-o undeva unde sa puteti sta de vorba.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Era sa cred ca la final vei scrie "plang si fac rugagiuni doar sa o vad trecand prin fata mea si vantul care o atinge sa faca contact cu pielea mea prea necatifelata pentru ea si bla, bla, bla..."

Ai zis ca iti e frica sa vorbesti cu ea. E camatar? Are mitraliera in ghiozdan?
Aa... ca te faci de ras? Da, sunt sigur ca o sa inceapa sa rada de tine pentru ca semeni cu Bendeac. Ai 3 picioare sau doua capete?
Du-te frate si vorbeste cu ea ca ai garantia mea ca nu te mananca!

| DumnezeuTatal a răspuns:

Arata-i portofelu'.

| Andreeasps a răspuns:

Incepe prin a-i spune BUNA!

| gaspard a răspuns:

Frateleme meu.motivu cafeaua.
buna vrei sa bem o cafea si ea o sa spuna da si asa incepi, o intrebi cum i se pare la liceu una alta, nu intra prea mult in detalii ia-o usor pentru inceput si azi o intrebare maine alta intrebare si asa prinde incredere si drag de tine si apoi bam bam te-ai ales cu fata.
daca refuza nu renunta mai lasa sa treaca o zi 2 si apoi o intrebi:buna profa de chimie aia roscata a venit, fratele meu cauta un subiect de discutie in fiecare zi daca te ignora sau asa spune-i macar buna in fiecare zi si asa o sa vada ca o curtezi si o sa isi dea si ea drumu.dar acuma cat mai repede nu cand te hotarasti tu sa o vezi la o cafea cu altu