| Anamaria_3702 a întrebat:

Sa va povestesc..Acum o saptamana am fost la majoratul unui prieten.Acolo a fost un baiat pe care il cunosteam,dar nu foarte bine,decat asa :buna,ce faci? Cu cateva zile inainte de majorat a vorbit cu mine si mi-a zis ca el nu vine ca nu poate,dar ma mintea,ca pana la urma venit. Dupa majorat am luat eu legatura cu el, ce faci, cum ti s-a parut la petrecere si sa-l intreb ceva de poze.Si vorbind si tragndu-l de limba m-a facut fitoasa si ca nu l-am bagat in seama in seara aia, cica nici macar nu m-ai observat, asa mi-a spus.eu i-am zis ca l-am observat si a inc sa se bucure. Dupa l-am intrebat de ce e suparat si mi-a spus ca este suparat pentru ca o fat nu-l place,si usor usor mi-a spus ca e vorba despre mine si ca tocmai de aceea ma face increzuta.El are prietena si cand a zis daca ii dau un pupic l-am intrebat de prietena lui,ea ce va zice, si el a zis : te intereseaza ce spune ea? Mai traziu dupa ce am vorbit cu el tocmai avusase o discutie cu ea si a zis ca s-a certat rau cu ea. Dupa ce ne-am spus unuia altuia ca ne placem, el a disprut 2-3 zile din peisaj, si dupa 2 zile cat nu am putut sa dau de el am vazut ca era suparat si l-am intrebat ce are, aveaniste probleme in familie cu bunic lui.nu prea mi-a acordat atentie.Ce sa fac? credeti ca m-a mintit? prietena mea imi spune sa astept pentru ca poate era chiar suparat din cauza problemelor,dar acum ce facem cu noi? cum ramane cu prietenia noastra? va evolua sau va ramane in stadiul de prieteni.El mi-a spus ca nu l-am observat la petrecere si ca nu l-am bagat in seama, drept urmae m-a facut increzuta, dar nu mi-a spus-o cu rautate.la petrecere nu si-a luat prietena cu el, din contra a si mintit-o ca e cu bunica lui acasa si are grija de ea.Poate ca veneam eu? ce sa fac? prt mea imi spune ca el acum ar avea o perioada pentru ca nu stie pe care dintre noi sa o aleaga, adica pe mine sau pe actuala prietena. Daca ma placea nu credeti ca ar fi renuntat deja la ctuala relatie? sau ca m-ar fi cuata macar un telefon sa-mi dea? un sfat. funda

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate spui, vrea o scurta aventura cu tine, doar placere fara obligatii, pe ascuns de partenera lui oficiala. Daca vrei acelasi lucru, nu te mai astepta sa renunte la relatia actuala, fiindca n-o va face. daca vrei o relatie serioasa, cauta in alta parte.

| Crisu a răspuns:

Nu te grabi si asteapta sa se desparta de prietena lui, nu te baga peste ea. Poate chiar a avut probleme in familie, de ce te-ar fi mintit? Explica-i ca mai intai trebuie sa se desparta de prietena lui si abia dupa aceea se poate intampla ceva... happy

| cacababa a răspuns:

As vrea sa spun sa il lasi in colo daca e un asa mincinos prost nu stiu cati ani aveti voi si cum aratati insa iti spun ca nu e bine sa te vezi cu el poate mai tarziu o sa fiti cinestie iubiti poate si o sa te insele cu alta si parerea mea e ca ar trebui sa il lasi in pace!

| Anamaria_3702 explică:

Prietenie*

| Băă_Cristynee_1992 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el