| cosmin4444 a întrebat:

Numele meu este cosmin, am 17 ani. pana acum nu am avut nici o pritena(de fapt, am avut una cateva cand eram mic, dar nu a fost vorba de o relatie).

ce pot sa spun, este ca nu am fost indragostit niciodata. prietene as fi putut avea. au fost cateva fete carora le placea de mine, dar eu nu simteam nimic, si am decis ca de ce am o relatie, doar de dragul de a nu fi singur

in urma cu vreo doua saptamani am cunoscut o fata, cu doi ani mai mica ca mine. stiu sigur ca ei ii place foarte mult de mine. asta am observat-o eu, dar mi-au spus-o si altii din anturajul ei. eu nici macar nu stiu daca imi place de ea. cand ma gandesc la ea sau cand o vad, simt cum imi bate inima mai tare, dar nu stiu daca asta e relevat in ceea ce a spune ca imi place de ea.

ar mai fi o mica problema. si anume, sa zicem ca imi place de ea, si o sa fim impreuna. cum nu am avut nici o prietena pana acum, mi-ar fi putin rusine sa ma afisez cu una(sunt si putin timid), in fata colegilor mei de liceu. in primul rand unii ar face misto(desi eu ma inteleg bine cu ei)

in concluzie, credeti ca e important sa am o relatie la 17 ani, desi nu m-am indragostit de cineva, sau trebuie sa astept acel moment?

6 răspunsuri:
| Doar1îngeR a răspuns:

Eu cred ca cel mai important e sa inveti sa fi coerent atunci cand povestesti/explici ceva.
Si legat de problema ta...(care de fapt nu e o problema) nu e important sa ai o relatie la varsta asta cu atat mai mult daca nu simti nevoia.

| neutrino a răspuns:

In cazul tau, cu siguranta ca trebuie sa mai asepti.

| alkhymeia a răspuns:

Eu zic sa astepti...e posibil ca ea sa aiba sentimente sincere iar tu sa o ranesti prin nepasarea ta...nu te mai gandi numai la tine

| KillSuckers a răspuns:

Salut.
Eu te sfătuiesc să aştepţi acel moment. Iubirea nu poate apărea forţat. Ea îşi va da seama într-o zi, şi v-a fii distrusă. Dacă chiar simţi ceva pentru ea, eu îţi zic să începi o relaţie. Dacă începi o relaţie fără să simţi nimic :
Va fii de mică durată
Vei rănii acea persoană când va observa că nu o placi
Sunt convins că nu vrei astawinking

| cipi90 a răspuns:

Incearca,nu ai nimic de pierdut!

| cosmin4444 explică:

Imi cer scuze pentru greselile facute in mesajul anterior. ce-i drept m-am grabit si nu am recitit inainte sa postez