| anonim_4396 a întrebat:

De la ce pot avea pe sfarc niște crăpături (să zic asa) albe? Sunt niște linii albe..Am dat și cu apă, dar apar din nou! Doar pe 1 am momentan.
Nici nu stiu cum sa zic e un fel de coajă

127 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, ce varsta ai? Mergi la un consult ginecologic si o ecografie mamară a sînului, doar un doctor poate pune un diagnostic nu noi pe TPU.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

14 ani am!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti tu doctor cum sunt eu presedinte

| Mosotti a răspuns:

De ce esti doctor doar in timpul liber?! Se castiga bine din asta, puteai sa fi in job de asta.

| Mosotti a răspuns:

CristiDinBucuresti, de ce sa nu fie hyperion doctor?! Nu e exclus, aici pot intra tot felul de oameni.

| Catrice a răspuns:

Auzi, da' crăpăturile alea te dor, ustura, mănâncă? Si au fost dintotdeauna albe sau erau roșii înainte?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Nu, nu am niciun simptom de la crăpături. Înainte nu erau roșii, acum e un fel de coajă asa pe sfarc

| Celcestietot a răspuns:

Si eu in timpul liber sunt cosmonaut, doar ca nu plec de pe Pamant niciodata...

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

laughing lol

| HyperionX a răspuns (pentru Celcestietot):

You've got 10 points dacă te-ai prins de ironie

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceva de genul suna comentariul sau, am incercat sa oglindesc putin situatia laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

laughing chiar

| Celcestietot a răspuns (pentru HyperionX):

M-am prins. Nu este etic sa scrii asa ceva.

| Celcestietot a răspuns:

Nu sunt vreun expert, dar poate ca ai o tendinta de ingrasare.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

laughing îngrășare? Eu am slăbit aproape 2 kg, dar totuși am burta cam foarte mare, și eu slabă și înaltă arat ca...
Nu stiu, nu cred

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca sa zic ca si de la slabit poti capata asemenea detalii la aspect.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Poate, nici nu stiu
Dar doar la 1, și ce legătură au sânii cu slabitul? Eu slabă sunt dintotdeauna, dar acum sunt mai slabă ca înainte...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai copil, nu laughing? Esti in perioada de crestere sau la pubertate?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

laughing copil cu copii? laughing nu!
Am 14 ani!

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Deși mai am momente când cred ca sunt gravidă, poate am ipohindrie s-au nu stiu.
Am avut un ultimile 2 luni : arsuri în gât, grețuri matinale, sani durerosi, areole închise la culoare, acnee, sani mariti, dureri de cap frecvente, urinari frecvente.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, cum baietii au in perioada pubertatii ginecomastia, asa cred ca au si fetele sau o problema asemanatoare.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ce e aia ginecomastie? Sper sa fie totul ok, și sa fie de la pubertate

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca este de la pubertate, te dezvolti in aceasta perioada, chiar si un dezechilibru hormonal intervine la un moment dat.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ati citit și ce cred eu, ce simptome am mai avut? Poate sunt paranoică, dar jur ca nici nu mai stiu ce sa cred.
Dezechilibrul asta cred ca e încontinuu, ca vad ca de 2 luni eu nu ma mai simt cum ma simțeam înainte.
Poate, și oare cât timp va fi asa?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite un articol medical mult mai valabil ca a parerea mea :

https://clinicapaltinul.ro/simptom-view/ginecomastia/

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa se stabilizeze starea de bine atunci cand de opresti din dezvoltarea tuturor tesuturilor, iar asta vei observa tu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Simptome pe la alte intrebari? Nu, nu am mai citit.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu, am scris că de 2 luni am : grețuri matinale, arsuri în gât, sani mariti și durerosi, dureri de cap și de spate, acnee. Și poate ca spuneti ca am ceva psihologic. Dar cred ca sunt gravidă!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca au fost vizibile acele crapaturi, nu cred ca suferi de ipohondrie, cred ca este o cauza reala. Cu parintii tai ai vorbit sau o sa o faci happy?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da, am vorbit! Nu sunt răcită! Am stat mereu în casa și îmbrăcată gros, mai ales perioada asta ca am avut și menstruația. Dar stai citit ce simptome de sarcină am? Eu zic de ipohindrie la faza cu sarcina

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Scuzati, am citit răceală.
Asta cred și eu crying

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, nicio problemawinking, dar daca este o cauza reala, asta nu inseamna ca esti insarcinata, ai putea avea doar niste simptome trecatoare sau in cel mai rau caz sa fie confundate cu ale unei alte stari patologice. Daca nu ai avut contact sexual, atunci nu ai nimic, mai mult ca sigur! Dormi atat cat este recomandat, ia-ti nivelul de vitamine necesare functionarii unui organism sanatos, hidrateaza-te atat cat este recomandat, intr-un cuvant, incearca sa obti un corp sanatos si daca consideri ca ai un deficit, acesta va disparea big grin.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar simptomele? crying și am burta mare și eu sunt slabă
Nu am avut contact sexual, dar tare mi-e frică crying

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde cat de mult mananci, cat ai de gros ai tesutul epitelial si daca nu ai avut contact, nu are de ce sa iti fie frica, ca doar nu iti dadeau,, zeii'' un copilwinking!

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu i-am zis de n ori ca e la pubertate si schimbarile hormonale la multi pot da tot felul simptome, desi nu ai boli, si anxietate poate da, adica ce are ea acum, dar dupa aia vor trece toate. Se mira pentru ca altii nu au asa, dar nu au, ca nu e o regula sa se intample asa, insa nu e anormal.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ginecomastie e cand la barbat incepe sa-i crasca sani, nu are treaba cu femeia, la femeie e normal sa creasca. In special la barbati apare asta cand isi baga testosteron la sala sau cand devin obezi.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Bine multumesc, nu stiam de astea de bărbați laughing

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu mănânc prea mult, nu am avut contact. Dar tot mi-e frică de simptome sad
Dacă apare un simotom, caut pe Google și vad ca simptomul ala e în sarcina, ma panicheaza din nou, începe stresul etc. Și mai ales greata matinală, asta m-a dat peste cap cel mai tare

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu mai am acum crăpăturile albe, dar am o coajă pe sfarc...
Acum cred ca am și diabet : am toate simptomele și am o bășică la degetul piciorului.
Cred ca am și cancer de piele : ca ma mănâncă tot corpul și dacă ma scarpin apar bube și ma mănâncă, și peste tot ma mănâncă pielea
Cred ca sunt și gravidă, stiti deja de ce și cum.
Și ca am și cancer la San... Oare am ipohindrie? Dar faza cu gravida chiar o creed cel mai mult

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum ori ce ai sau n-ai trebuie sa mergem inainte, multi au si merg inainte, se trateaza si aia e, sau daca e ceva ce nu se vindeca tin sub control cu tratament, dieta unde e cazul. Cine are cancere in faze finale, mor si iar aia e, asta e viata, nu avem ce sa facem.
Si daca zici "cuuum sa.mie? ", tu crezi ca bolilor le pasa ca ai tu scoala de facut, nici vorba, uite asa bine, se intampla la oricare e posibil, nu ai fi nici prima nici ultima, si la orice varsta. Tu te miri ca si cum tie nu ti se poate intampla, sau nu are voie sa se intample, ba cam are voie si la tine.

Zic la general. Deci oricum ar fi, panica ta este la cote patologice cum am mai zis si nu se justifica chiar daca ai ce ai avea, asta e.
E putin o teama sau parere de rau dar atat, nu asa.
Nu mai zic ca n-ai nimic fizic, ca oricum tu crezi ca ai, o iau ca ai avea la o adica.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Foarte posibil sa fie de la pubertate. Bine ar fi sa vorbeasca profesorul de biologie cu ei in unitatile de invatamant despre asemenea probleme, i-ar ajuta mai mult ca predarea mecanica a unei materii, dar nu spun ca este rau ceea ce iti preda profesorul.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai avut contact sexual, crede-ma ca nu esti insarcinata.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar mi-e frică ca se leaga toate simptomelecrying
Si am burta mare, eu sunt slabă, si inaibte nu o aveam asa crying

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Greturi matinale, arsuri in gat si stomac de la pubertate? crying

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu ai nimic, nu ai cum sa fi insarcitata daca nu ai facut SEX! NU AI CUM, este imposibil happy!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai probabil corpul tau produce asemenea reactii din constient, pentru ca acesta crede ca tu esti insarcinata.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

M-am gândit si eu ca produce simptomele de sarcina ca eu cred ca sunt gravida, dar greturi aveam in timpul zilei cu o săptămână înainte de greturile matinale, si cand au aparut greturile matinale a aparut si menstruatia ciudata, deci greturi aveam dinainte a cred ca sunt gravida. Si de 2 luni eu parca nu mai sunt eu..Ma uit in fiecare zi la burta, la areole sa vad daca se închid la culoare (si s-au inchis ) si plâng in fiecare zi..Si daca in saptamana 13 si simptome ....asa de sarcina, fix pe alea le Am avut si eu.Pe 18 martie au început greturile matinale, ele incep in sapt 6 de sarcina deci am rămas cam pe 13 Feb gravida.Eu zic ca ori din cada ori de pe prosop am rămas, ca altfel nu imi dau seama tinand cont ca nu am avut contact

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar produce, dar chiar toate simptomele? Zic ca in saptamana 13 sunt simptome de gravida : te doare spatele, trec greturile, se vede burta..Fix pe astea le am avut si eu in saptamana 13 de când cred ca sunt gravida.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

In saptamana 18 scrie ca apar venele varicioase, eu ieri pe picior am observat ca am si eu cand varicioase (vene rosii )si eu tot 18 saptamani de sarcina crying
E clar, se leaga totul

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, am citit toate comentariile noi pana acum. Daca chiar vrei sa afli adevarul o data pentru totdeauna, nu ai decat sa iti cumperi un test de sarcina. O vei face?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu!
Totusi am 14 ani, sa merg asa la farmacie si sa cumpăr un test de sarcina, nici gand.
Dar cam cate % sunt sanse? sad
Eu nici nu mai stiu ce e cu mine, citesc in fiecare zi simptome de sarcina si tot vad ca am de toate

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ce o fi o fi, oricum eu sunt ca deja stiu raspunsul si e evident pentru mine! Si daca chiar nu sunt, a-si fi cea mai fericita.Dar nu prea cred, chiar sunt stresata si imi dădeam si cu pumnii in burtă...Cum eu? De ce eu? crying
Înainte mai aveam simptome (nu de sarcina neapărat) dar nu imi pasa, nu citeam sa vad ce am, acum chiar de la cel mai mic simptom, citesc si zic ca am diferite boli ...Pana si acnee am avut, eu nu cred sa fie asa o coincidență sa apara toate simptomele de sarcina asa

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Si daca sunt, e prea târziu. Am 17/18 saptamani, sunt sigura! crying

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi pot da seama cate sanse sunt. Dar nu trebuie sa iti fie rusine sa cumperi un asemenea test. Nu vrei sa rezolvi problema si sa afli raspunsul definitiv? Daca da, cumpara ceea ce trebuie!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciodata nu este prea tarziu pentru aflarea adevarului.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Relaxeaza-te si cumpara-ti un test happy!

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

I-am zis de testul de sarcina, a zis ca nu vrea sa-l faca. Eu m-am dus la farmacie si am cerut viagra ca voiam sa vad ce face, ca nu am luat-o, e alta, ca mi-e frica sa nu agite, dar nu mi-a fost rusine, aia vor sa vanda, asa cum m-am dus si la sex shop mai de mult. Am zis "doresc sa iau ceva pentru...".

Degeaba ii zici ca nu are nimic, ca tot aia e.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu cumpăr test.Macar imi vine menstruatia, si chiar e o balanță cu : Sunt gravida > Nu sunt gravida
Dacă nu imi venea menstrustia era clar, asa daca mi-a nici nu stiu ce sa mai zic...
,, Relaxeaza-te" - usor de spus, greu de facut!

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Păi daaa. Nu cumpăr, o sa vad cu timpul, macar daca nu imi venea menstrustia eram sigura ca sunt, asa ma indus in eroare...Ei na, sunt gravida fara contact, mai am di menstrustie in sarcina. Si mai am si diabet si cancer la san.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu vrei sa iti cumperi, ai vreun anume motiv?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu vreau, pur si simplu!

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

De ce, nici eu nu inteleg. Exact, nu trebuie sa iti fie rusine sa ceara ceva de oriunde, mai ales de la farmacie!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cu totii avem un motiv cand nu vrem ceva, dar, cum zici tu happy.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ce o fi o fi.O sa fiu sigura in timp ca sunt gravida, si o sa se vada, si fara test!

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu i-am mai zis aici, nu vrea ca fuge de adevar, nu vrea sa afle ca da (prin absurd). Insa aceata gandire nu ar ajuta. Ca daca prin absurd era si afla, atunci cand era prea tarziu, nu mai putea sa scape de el, ca vroia sa scape sigur, ca de nu, cu parintii aia nu mai avea viata.
Pe de alta parte, daca afla ca nu e, s-ar linisti, insa nu, ca zice ca testul nu da bine, asta este, vom vedea. Nu se convinge nici cu test.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti, dar prin absurd daca ai fi, cand se vede si poate ar fi prea tarziu sa-l dai afara ce ai face?! Ca acolo e problema, cu test daca era, rezolvai repede si pe sest treaba la o adica, ca era la timp. Altfel da, nu ar fi contat. Asta ti-am mai zis.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce sa intelegi, nu ai cum, fiecare are psihismul lui si nu toti gandim la fel, asa simte sa gandeasca, pana la urma nici nu alege ea sa nu vrea, vine din ea.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Da, nu ajuta, dar, cum considerar ea. Macar de afla cum sta treaba, stia sigur ce se va intampla in continuare.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Nu vine neaparat din ea, poate ca este mai incapatanata, eu stiu, nu judec happy.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai si incapatanarea nu si-a dat-o ea, tot vine din ea, gandirea. Cunosc treaba si nu condamn. Ca altul nu poate fi incapatanat nici daca doreste, ca nu se pupa, nu vrea asta de la sine.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Ba ea si-a dat-o, spiritul ei. A analizat ceea ce a fost in jur, a capatat informatii si lumea exterioara a format-o, asta cred.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu imi trebuie test! Cum sa aflu prin absurd? Normal ca daca aflu ca nu sunt ma liniștesc, dar eu tot cred ca sunt...

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Chiar a-si vrea sa nu fiu.Eu nu mai am speranțe sa cred ca nu sunt gravida! Sunt ferm convinsă, toate simptomele, toate stările...Macar asa am un motiv pentru care am si am avut acele simptome

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu prea sunt încăpățânata. Am zis, nu vreau sa fac testul ca eu stiu raspunsul (il stiu de 2 luni de când au început primele simptome) si pe parcurs toate, rand pe rand...

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Cum sa ma formeze lumea exterioară?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca daca prin absurd ai fi fost, ai fi aflat din timp, asta am vrut sa zic, prin absurd am zis, pentru ca nu ai cum sa fi gravida. Testul iti zicea daca esti sau nu.

Si daca esti si daca nu, pana la urma aia e, mergem inainte! Ce sa facem. Bunica a facut-o pe mama la 17 ani pana la urma. Nu ai fi singura, stai linstita, caaate n-au facut si la 14-15 ani si n-au murit, au facut si scoala si tot ca s-au ocupat parintii de nepot si aia fuse. "ce o fi ce a fost, e nepotu nostru, aia e, oricum venea mai in colo la o adica", unii asa gandeau, ne ocupam de el ca suntem inca mai tinerei.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Stiu,dar eu de asta ca nu am avut contact, macar daca aveam da,a fost greseala mea, imi asum asta...Dar asa, nu stiu cand am rămas și cum doamne am rămas...
De la simptomele astea eu înnebunesc. Majoritatea ziceți că nu am cum sa fiu gravida, dar eu stiu de se intampla cu mine, eu tot cred si eu mai cred ca daca fac testul si iese negativ si eu tot am simptome cred in continuare ca sunt. Ca testele astea am vazut ca mai dau eroare sa zic asa

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta ti-am zis si eu ca degeaba faceai testul ca tu tot cu parerea aia ramaneai, am zis asta si acum cateva zile, deci nici nu ar avea rost sa-l faci.

Nu o sa innebunesti, o sa treaca timpul, o sa te convingi ca nu, si o sa te linistesti, ca acum oricine ar spune, orice, tu tot nu te linistesti, si e de inteles. Aia e, viata cum am zis, nu e doar distractie si bine, trecem si prin rele si prin bune, e firesc uneori. Tu ai ramas si socata cum s-a rupt firu asa brusc, scoala, colegi, ras, plimbari si deodata bum, ai dat si de partea neagra a vietii, nici nu iti trecea prin cap ca ti se poate intampla asta.
Ai si panica de panica existenta.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da crying
Măi degrabă cu timpul mi-am dat seama ca sunt.Ca doar cu timpul su apărut simptomele si cireasa de pe tort:burta mare si rotunjoara.
Pot sa zic ca am avut o viață prea perfectă pana pe 18 Martie cand au început simptomele, si nu incep din prima săptămână, eu am rămas inainte de 18, logic. Am cam 18 saptamani din 13 Februarie sau 6 de când cred ca am rămas ca greata sa fie in saptamana 6.
Mda, firesc...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand a fost aia cu carpa in baie si cu apa? Inainte de 18 martie? Daca oi fi, am zis, nu esti nici prima si nici ultima, ce sa facem, daca ai fi panica asta ar face rau si copilului, sa nu iasa dracu handicapat psihic doamne fereste, dar bine, nu te poti abtine din panica.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Asta e de mult, ca doar fac baie in fiecare saptamana, si ma sterg cu prosopullaughing
Am zis si eu, ca daca sunt gravida cum sa raman : astea sunt cele 2 variante
Eu nu stiu sigur daca era prin zona aia sperma...
Păi normal ca ar fi fost inainte, daca pe 18 su apărut simptomele, ca doar nu apar din prima zi
Pe bune? Acum imi ziceți că fac rau copilului. Asta ma ajuta 0% si ma descurajează 100%
Sa iasa si handicapat. Daca sunt

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu, ca putea sa se intample dupa treaba si sa nu aiba nici o legatura cu prosopul, de aia am intrebat. Simptomele puteau aparea si inainte de prosop sau ce ai intrebat tu acum un timp. Deci nu e nici un normal sa fi fost neaparat inainte.
Adica sa nu aiba nici o treaba una cu alta.

Pai eu iau in calcul ce crezi tu, ce sa zic? Am pus cazul ca ai fi. Na si ce sa zic, se zice ca daca femeia e stresata, panicata, agitata ar face rau si copilului, ar fi posibil, nu sigur, desi nu depinde de tine sa te linistesti. Aia cu handicapat e mai in gluma mai in serios. Nu iese asa de la atata.
Daca zicem ca nu esti gravida, nu se pune ca incurajare se pare.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Cum adică ca nu inteleg!? Simptomele sa apara si inainte de prosop?
,, Ca ai fi" - dar ca nu a-si fi? Si poate ca sunt, nu imi pasaaaa.Copilul asta nu il doresc, nu stiu cand, unde, cum doamne o fi aparut si cine e tatăl, cineva din familie mea care a facut ceva in cada s-au s-a sters de prosop, poate ca sunt eu paranoică, dar asa cred.
Si cum sa para din 18 Martie cand au aparut greturile, după ceva timp a aparut acnee, după s-au mărit sanii si su inceput sa ma mănâncă si sa ma doară, după arsurile in gat, dureri de cap frecvente, dureri de spate, urinat frecvent, vene varicioase si toate simptomele posibile de pe Terra, simptomele de sarcina!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, ok.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica ca nu te-ai nascut asa.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

M-a bagat in ceata acel,, Nu'', vreau un enunt happy.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nuuuuuuu imiiiiiii cumparrrrrrr testtttttt!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, bine, nu iti cumperi.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Păi nu imi cumpăr astept sa mai vad cu simptomele astea

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ma bucur

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicio problema.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu are sens sa cumpere test ca e tot aia chiar daca afla ca nu e, ea tot crede ca e, va zice ca da eroare si daca ia 5 teste. Ca sa intelegi si de ce nu e cazul, considera ca e inutil daca da erori.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Am inteles din prima, ai explicat bine big grin. S-ar fi putut ca asa sa se intample, ma gandeam si eu la asta.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Păi asa si este Mosotti a zis foarte bine..De asta nu imi cumpăr teste, ca imi cumpăr, ca nu imi cumpăr nu ma ajuta cu nimic. Daca iese negativ si eu tot am simptome eu tot cred ca sunt gravida.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

F bine gandit! E pierdere de bani si timp. Mai bine stai sa te convingi pe bune, ca asta e cel mai sigur.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Dawinking
Dar până atunci...
Oricum in timp imi voi da seama, di totusi cu cat înaintez eu cu atât cred mai mult ca sunt sad

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Si eu cand ma aplec se formeaza o linir pe burta, adica nu ramane la fel...Si in sarcina din care stiu, daca te apleci ea ramane la fel asa mare, s-au daca stai întinsă...Si eu de dimineata o am putin mai plata, si dupa se face mare indiferent ca mănânc sau nu ceva..si eu cand stau in picioare pot sa apas pe burta, adica nu e tare, tare

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Si sanii ma dor in fiecare zi, si ma dor ambii si cam tare..Si menstrustie am avut luna trecuta pe 21, deci nu e ca imi bine menstrustia...
Si eu cu toate simptomele astea sa cred ca nu sunt gravida, pur si simplu e imposibil

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cat inaintezi crezi mai mult ca ai fi, aia este, treci prin asta, nu ai de ales.
Nici nu conteaza ce se intampla cand te apleci si altele, conteaza ce va fi, ca atunci vedem noi adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Si ce ziceți, ca nu sunt? Oare ma dezvolt s-au ce sa am?

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Si oare toate simptomele sa fie de la cap, adica eu ma gandesc ca sunt gravida si sa imi apara simptomele de sarcina ca a recepționat capul ca a-si fi gravida? laughing
Eu chiar nu stiu : ragaieli frecvente, greață matinală, arsuri, dureri de cap etc.
Poate ca am si reflux gastro, cu toate că nu am Helicobacter Pylory(s-au cum se scrie laughing ) si de ex: 5 zile am arsuri, am o pauză cam de o săptămână, si apoi am arsuri, la fel di cu greata, dar de 3 saptamani nu am mai avut greata, si ragaieli frecvente...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu conteaza de unde e, cont ca e.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ba contează

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

2 variante:sarcina sau reflux gastro
Oricum reflux gastro nu este pentru toate simptomele mele
Adică exclus acneea,dureri de spate, dureri de cap, sani mariti, sani sensibili. Poate doar alea cu ragaieli frecvente, gretui si arsuri, ca restul nu are cum.
Eu tot zic ca poate eu cred ca sunt gravida si creierul,, produce" simptome de sarcina. Ca altfel nu imi pot închipui...

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ieri dimineață constipata si ieri seara diaree si o durere insuportabilă de burta, dar bine ca acum a trecut.Acum am din nou arsuri in gat, macar am avut o pauză de 5/6 zile

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce conteaza ce e? Ca oricum nu rezolvi nimic, una peste alta tot nasol e, si totul ramane la stadiul de vorbe.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ba contează. Si dupa toate simptomele chiar credeti ca nu a-si fi? Eu sincer nu mai am nicio speranță sa cred asta.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ma doare spatele, sanii si burta.Si simt ceva prin burta! Ori sunt eu paranoică ori se adevereste coșmarul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca se adevareste, infrunta cosmarul cu fruntea sus, si treci cumva de el, e o lectie de viata pana la urma.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Mda...Lectie de viata
Macar daca era vina mea, si daca aveam contact (atunci era o lecție de viață)
Acum dosr ma inteapa sanul..Mama tot imi spune ca se dezvolta, dar atunci parca te mâncau cand se dezvoltau.
Copil cu copii, daaa ce interesant.
Mi-am distrus viața, ce sa mai.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca zic ca n-ai cum sa fi gravida oricum nu crezi (oricum o sa te convingi ca nu esti), asa ca eu iti zic cum e daca esti, ce sa fac!
E, copil cu copil, e bine de copilu ala ca va avea o mama tanara, stii ce se zicea?! Ca o mama la 20 ani se intelege mult mai bine cu copilu decat una la 40, cu cat dif de varsta e mai mare, cu atata se inteleg mai putin sa zic asa.

Era un articol cu "mama la 20 ani", "mama la 30 ani", si spunea acolo.
Si daca e, am mai zis, ai parinti care se ocupa, bunici, nu e chestie. Cati n-au facut asa?

Aia cu vinovatia e irelevant, e ca la bani "stai domne ca nu e vina mea ca n-am", pai e, nu e, tot nu-ti dau marfa. Asa si aici, consecintele sunt aceleasi ca ai fi sau nu vinovata.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Mai am momente cand stau si ma gandesc: Cum sa fiu eu gravida, nu are cum.
Dar destul de rare momente,pana ma gandesc la toate simptomele mele din ultimile luni,atunci se rupe firul.
Acum cred ca am si cancer la san, a trecut cu diabetul. Ca ce ma inteapa sanii in fiecare zi. Stau eu si ma gandesc, Bingo:gata, am cancer la san in sarcina, mda...Ce altceva sa imi treaca prin cap
Si sa ma gandesc eu mai încolo cand voi fi mare, cum credeam ca sunt gravida la 14 ani,si nici acum nu am nascuthee hee ar fi interesant.
Si cu greata asta,eu cand ma ridicam din pat,gata.Un fel de greata, dar usoara, nu am vomitat niciodată, si mancam si prajeli pe greata aia, dar trecea imediat.Ei bine cu arsuri pe e alta, la început mai severe cand abia respiram ca ma ustura si gâtul, momentan pe ziua de azi 0% arsuri, dar mai este timp.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Trece incet incetisor, prajeala, cartofi prajiti cu oua amestecate si copan, si cu o coca cola din aia de 0, 5 L rece sa faca fffss cand deschisi dopu, mori!

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu beau Coca cola si nici Pepsi!
hee hee
,, Trece incet incetisor"- Mda..Trece

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fi din cauza faptului cum l-ai alăptat pe prosopel jr happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și eu cred la fel, și dacă va fi asa și sfarcul celălalt îl alaptez și pe cadita

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing) twins ce cool

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, da laughing

| Stropdeploaie a răspuns:

Sunt ferm convins ca n ai nimic! Scuza ma.dar cred ca esti putin paranoica asupra corpului tau!

| anonim_4396 explică (pentru Stropdeploaie):

Și eu cred ca sunt, ca tot cred în continuare ca am diferite boli la simptomele mele.
Dar înainte nu aveam asa, și de asta am zis, poate ca va trece!

| Stropdeploaie a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita ca nu ai nimic! Dar un control medical odata la 6 luni ..este bine venit!

| anonim_4396 explică (pentru Stropdeploaie):

Bine, multumesc!

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Si eu am acele crapaturi dar imi trec, apar iar, trec iar probabil sa fie si de la detergentul de rufe probabil

| anonim_4396 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Bine, multumesc! Posibil, ce sa zicwinking