| Yosifica a întrebat:

de o saptamana am avut niste usturimi vaginale, iar apoi mia venit menstruatia, iar acum mi se mai intampla sa curga un lichid alb sau urina de ex cand tusesc sau stranut sau pur si simplu cand merg ce poate cauza?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai racit jos sau e vorba de o infectie urinara

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o infecţie urinară, care TREBUIE tratată, altfel se va agrava!

Pentru asta TREBUIE să mergi la un control ginecologic.

La ginecolog POŢI merge şi SINGURĂ ( fără mama ), chiar dacă eşti minoră, DOAR să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare telefonică ( sau personal la ghişeul de Informaţii )!

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Probabil ai o infectie urinara, din spusele tale ar trebui sa consulti un doctor, sau un ginecolog! toate femeile mai patesc asa ceva!

| cristina45crisss a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema ....am luat ciprinol si mi-a trecut la itne nu stiu cum e indicat ar fi sa mergi la un doctor...