| cotzobello a întrebat:

Hey:* am avut ultimul contac sexual pe 1... ultima oara menstruatia am avut-o pe 15( nu e regulata e de 27-28-29-30de zile) 28 de zile era pe 14 insa nu a venit...am avut un contact si in timpul menstruatiei( tot protejat) dc nu mi-a venit? ar putea fi sarcina? am usturimi vaginale(mai ales cand urinez), si mancarimi urina e galbena inchis si cam tulbure. ce credeti? infectie sarcina? sau ce?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Infectie de la sexul peste menstruatie. Chiar daca ati folosit prezervativ, microbii de pe vulva si scrot sunt antrenati in vagin unde se dezvolta datorita prezentei sangelui care este un bun mediu de cultura. Faptul ca iti intarzie menstruatia e semn ca infectia se agraveaza. repede la ginecolog.

| MikyMi a răspuns:

Probabil e infectie. Consulta un ginecolog, afli sigur si + iti da tratamentul corespunzator problemei tale, nu sta asa ca se poate agrava.

| kiatres56 a răspuns:

Hei hei, am si eu o problema, luna trecuta mi-a venit pe 26 cu 3 zile mai devreme dar sunt sigura ca era menstruatie pentru ca aveam cheaguri si a durat pana pe 30, acum astept sa mi vina, am o infectie urinara dupa cum zice o farmacista (usturime, durere la contact sexual si lichid urat mirositor )dar mi-a trecut dupa ce am luat cervocid ovule si tantum rosa, as vrea sa stiu daca exista vreo sansa sa fiu insarcinata, stiu ca ai o sangerare roz sau ceva, menstruatia ar trebui sa mi vina zilele astea totusi doar ca sunt stresata foarte tare si am auzit ca ar putea intarzia putin