| bulgaras_3493 a întrebat:

Mereu cand merg la toaleta. urina mea e galbuie-rosiatica.si simt niste usturimi groaznice, simt ca in moment cand urinez ma taie burta ( la ginecolog ma duc abia saptamana vitoare.trebuie sa imi trimita parinti banii mai multi atunci).
care e cauza. oi fi racita sau o fi vreo infectie?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. Daca nu se asociaza cu una genitala sau daca nu e luata pe cale sexuala, nu trebuie sa te duci la ginecolog, ci la medicul de familie.

| anca13 a răspuns:

E posibila si o raceala! Urinezi des? Si eu am patit asa si am luat urinex si mi-a trecut f repede.Mergi la medic si te vei face bine.Sanatate si numai bine

| yanis a răspuns:

Analize,tratament si gata.toate se rezolva.stai calma