| LucyAnka a întrebat:

De o saptamana imi place de un baiat foarte mult. Eu sunt o fire mai timida si pana acum doar l-am privit. Si el s-a mai uitat la mine. As dori sa imi spuneti ce as mai putea face ca sa pot incepe cat de cat o relatie cu el (avand in vedere ca este cu 3 ani mai mare ca mine). Multumesc +funda.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intra in vorba cu el pentru inceput

| MaTrIx8378 a răspuns:

Pai pentru inceput, incearca sa te bagi la vorba cu el, fa cunostinta cu el, eventual daca ai o prietena care se intelege bine cu el, spune-i ca vrei sa va cunoasteti, tu trebuie sa lasi timiditatea la locul ei si sa fi puternica si sa nu ramai fara cuvinte, cel mai bine ar fi sa faci rost de id-ul lui si acolo va puteti cunoaste mai bine, fiind timida, fata in fata ti-ar fi mai aiurea tie

| Ando1dul a răspuns:

Iti trebuie mai mult tupeu si mai multa incredere

| Ando1dul a răspuns:

Cu rusinea nu rezolvi nimic

| dragos9234 a răspuns:

Du-te si spune-i ca il placi daca vrei sa incepi o relatie.

| BuGz a răspuns:

Nu incerca direct sa te bagi in vorba cu el { exemplu : bai asta ce faci }
NU incerca sa te imprietenesti cu prieteni lui apoi cand ies toti in oral LOL ca pprieteni lui te vor invita si pe tine apoi faceti cunostinta si poate cone stie si lui ii place de tine in secrecwinking
Nu e bine in viata sa fii timed(a) pierzi foarte mult dupa parerea mea r trebui sa fi am hotarata in tot ceea ce faci mai ales in ceea ce poate prevede viitorul tau personal / intim

BAFTA CU BAIATU ACELA!

| Albãstriţaxx a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci cumva sa ii spui asta. Spuneai ca esti o fire mai timida.Atunci, ii poti spune asta pe facebook, daca il ai, desigur.Nu fi prea directa.Intreaba-l daca a dat tezele, ce materie ii place, daca face vreun sport, si abia mai incolo il poti intreba daca are iubita, sau daca il interesezi. happy Daca nu, cu siguranta veti ramane niste prieteni foarte bunui, dar eu sper ca iti va iesi planul, si sa fiti impreuna.
Mult succes! :*

Funda? puppy dog eyes