| anonim_4396 a întrebat:

deci am facut sex protejat si nu am ejaculat in ea totusi, am stat sa verific prezervativul, prima data cand am strâns de rezervor nu s-a întâmplat nimic, a 2 a oara a iesit lichid din el. Posibil sa fi ramas insarcinata?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ori de cate ori intretii contacte sexuale cel mai important lucru care trebuie stiut cat mai precis si despre care trebuie sa te interesezi in primul rand, se refera la perioada fertila a ciclului menstrual. Daca ai sti sau ai cunoaste in mod sigur si precis acest aspect al ciclului menstrual al partenerei tale de sex, in mod absolut sigur nu ai mai fi postat aceasta intrebare. Raspunsul exact si corect ti-l poate da numai fata cu care ai facut sex deoarece ea este cea care stie daca sexul a fost intretinut in perioada celor 4-5 zile sau in afara zilelor fertile. Sanatate! big grin

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu este posibil sa ramana gravida.

| OMFGConrad a răspuns:

Mai dă-ne niște date, cum ar fi: în ce perioadă a ciclului menstrual a fost întreținut sexul, ciclul menstrual al partenerei tale este regulat sau neregulat.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Sa isi faca un test de sarcina sa vada daca e insarcinata.

| David83743278 a răspuns:

Da pentru ca faceti sex inainte de casatorie! Asta e mare pacat!