| Foca a întrebat:

Deci cum sa incep, m-am indragostit de o fata pe mess (nu am crezut in viata mea ca este posibil), ea sta la o distanta foarte mare. Eu nu sunt genul sa imi arat sentimentele. Este foarte frumoasa foarte draguta, ma raneste uneori cand nu ii pasa de mine, ce sa fac stiu ca n-am nici o sansa a fiu cu ea, ea sta foarte departe, si nu cred ca as putea sa ma vad cu ea in ficare saptamana, eu momentan sunt plecat din tara, dar credeti-ma ca nu am mai intalnit o fata ca ea, este speciala cu ceva, credeti-ma ca nu stiu cu ce...
Sper sa nu ma luati la misto sau pana mea.
Cred ca sunt indragostit lulea, si nu stiu cum s-a intamplat asa doar pe mess sad
fundita si vot la cele mai bune raspunsuri, Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| geogi a răspuns:

Poate ar trebui sa incercati sa fiti impreuna, dar daca spui ca distanta ii asa mare...si daca ati avea o relatie pe net ar trebui sa aveti incredere foarte mare unu in celalat si daca te simti bine cand vb cu ea si ea se simte la fel dc sa nu incercati...tongue

9 răspunsuri:
| sysy13498 a răspuns:

Relatile la distanta nu merg... despartete si fa-ti o alta prietena de unde esti u si app daca pe mess iti arata poze nu inseamna a pozele alea sunt cu ea asa ca poti sa-ti iei teapa... fundita?

| deejay_3315 a răspuns:

- foloseste diferite moduri de a pastra legatura: email sau messenger, convorbiri telefonice, mesaje scrise, scrisori, etc.;
- trimiteti-va mici cadouri unul altuia - pentru a arata cat de mult va ganditi unul la celalalt. Sun o cand nu se asteapta; - in afara convorbirilor telefonice regulate, surprinde-ti partenera cu apeluri doar pentru a-i spune "te iubesc";
- trimite-i regulat fotografii cu tine si cu ceea ce faci - acest lucru il va ajuta pe partenerul tau sa pastreze legatura vizual;
- tine un jurnal cu activitatile zilnice - le puteti citi impreuna cand acesta se va intoarce;
- evita revederile furtunoase. Cand vine momentul sa va revedeti dupa o lunga perioada de despartire, exista posibilitatea ca fiecare dintre voi sa-si faureasca mari asteptari de la celalalt si despre cat de fantastica va fi revederea voastra. Oricum, de cele mai multe ori, realitatea nu se va putea ridica la inaltimea acestora.

Multe cupluri se simt dezamagite si frustrate atunci cand lucrurile nu se intampla asa cum s-au asteptat. Si s-ar putea sa-ti dai seama ca in loc sa faceti dragoste toata ziua, mai degraba se instaleaza o tacere stanjenitoare sau veti avea discutii interminabile cu reprosuri si explicatii.

Poti preveni o astfel de situatie daca veti discuta dinainte despre cum vreti sa fie aceasta revedere si trebuie sa recunoasteti ca anticiparea este de cele mai multe ori mai buna decat consumarea efectiva a momentului respectiv. Nu uita ca s-ar putea sa va ia ceva timp pana cand va veti reobisnui unul cu celalalt.

Absenta va poate face sa fiti si mai indragostiti unul de celalalt daca veti folosi timpul petrecut departe aratandu-i celuilalt cat de mult inseamna pentru tine.

| euionutz a răspuns:

Pun pariu ca plangi cand te masturbezi!

| DenyAmphetamine a răspuns:

Nu cred ca aceasta relatie este posibilathinking
adica. daca ea se afla la o distanta asa mare...
e mai greu.
cred ca nu trebuie sa te insele aparentele...
. cred ca ar trebui sa o uiti...sau sa ramaneti doar prieteni.
Fundoi :X?

| RockStar a răspuns:

Pai sincer ea simte ceva pentru tine?
Daca simte combinati`va happy.
Si iubirea la distanta este oke. dar tu nu ai deunde sa stii daca ea nu te inseala thinking sau ea nu are deunde sa stie ca nu o inseli sad. Sincer nu ar stica o sansa. happy.
Sincer si eu am stat cu un baiat 1 an si 4 luni. ne iubeam. oh go on. la un timp m`am indepartat de el, deoarece el ma insela x_x. si nu am aceptat asta sad. Dupa aceea a regretat si a vrut sa se intoarca iar la mine dar inima imi spunea sa ii mai dau o sansa. Dar am spus de ce sa ii mai dau o sansa? Poate face din nou ce a facut oh go on. :-

| FIERARU a răspuns:

Bai frate cum sa te indragostesti de cineva pe care nu o cunosti? lol

| Andrei_3136 a răspuns:

Dami add, tero20051 pe mess... sa vorbim, am aceias problema ca tine dar la mine sa sfarsit tragic. broken heart

| OricePentruTine a răspuns:

Pai frate. daca te raneste cateodata inseamna ca nu tine la tine, daca unei fete ii place de tine si te iubeste, nu iti va face asta.
Si spui ca nu ai curaj sa ii spui ceea ce simti pentru ea? pai daca nu esti genu' ala ea de unde sa stie ce simti pentru ea? fa-ti curaj, daca nu ai, nu ai nimic de pierdut, doar de castigat, spune-i ce simti prima data pe mess apoi usor usor va apropiati unu' de celalalt adica: ii ceri nr de tel. mai vorbiti din cand in cand, 1-2-3 ori pe zi, daca ai masina mai te duci pana la ea, o inviti la un suc, si tot asa pana va duceti unu' la celalalt acasa si va cunoasteti mai bine, ca doar nu o sa te duci acu' la ea acasa sa o ceri in casatorie.
Si vezi daca te iubeste si ea, daca simte ceva pentru tine, ca daca tu esti indragostit de o fata, si ei nu ii place de tine degeaba mai te chinui sa o faci sa te placa, mai mult o sa te faca sa suferi. Mai cunoasteti-va ca aveti timp, afla daca simte cv pentru tine. daca nu. pa! alta! ca mai sunt o gramada de femei in Romania.
Salut!

| MarijuanaShiBere a răspuns:

Pai relatiile la distanta nu merg, cred ca cel mai bine e sa-i zici ce ai de zis si sa vedem parerea ei dar nu o sa mearga prea bine daca ea e la distanta. sper ca te-am ajutat cat de cat