| Loaded a întrebat:

Deci imi place de o fata mai baietoasa asa... nu aveti habarwinking in fine dar nu stiu ce sa ii zic.straight faceImi e frica daca zice nu si se strica si prietenia.Astept sfaturiwinking

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Frica asta pe care o ai nu este benefica pentru tine. Ia gandeste-te putin, daca iti este frica de faptul ca ii zici ca o placi, crezi ca iti va da in cap? Crezi ca va rade de tine? In viitor ce o sa faci? Nu o sa vorbesti cu nicio fata din cauza ca iti este frica de raspunsul ei?
Ia-ti inima in dinti si spune-i ca o placi, nimic rau nu se poate intampla. Orice fata, fie ca e baietoasa sau mai firava ca sa zic asa, apreciaza cand un baiat ii spune asta (asta daca nu cumva e curva si o doare fix in cot de sentimentele tale).
Prietenia nu are de ce sa se strice din moment ce tu ii spui ceea ce simti.
Da-i bice, nu mai astepta, cu cat amani mai mult momentul, cu atat iti va fi mai greu sa vorbesti cu ea despre asta si e foarte probabil sa nu ajungi sa-i mai spui niciodata ceea ce simti.
Hai ca nu te musca, si nici nu-ti da un sut in bile, stai linistit tongue

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine ar fi, cred, sa o iei mai pe ocolite. Vorbesti mai mult cu ea, petreci mai mult timp cu ea, cauti sa o inviti oriunde ai merge.
In acelasi timp, ai putea incerca unele gesturi de afectiune si sa o urmaresti cum iti raspunde.

| TheAce a răspuns:

Nu te gandi prea mult, actioneaza! Daca sentimentele sunt puternice atunci e bine sa nu tii in tine! Adu-ti aminte ca nu e lcuru mai rau pe lume decat sa traiesti cu regretul ca puteai face ceva dar n-ai facut. Nu ai de ce sa strici prietenia. Dialogul e totul. Nu ezita si nu pierde timpul. Fii tu insuti si totul va fi ok!

| Miky1 a răspuns:

Baga-te puternic..baieteste.

| xaxi a răspuns:

Daca iti place spune-i. Daca nu ai curajul sa o faci tu singur atunci roagal pe un prieten de al tau sa ii zica.Sau ceva de genul acesta. Vei vedea cum va reactiona ea. Sau daca poti simplu zii tu ( eu nu as avea curajul daca serios happy
Sunt si eu o fata si imi place sa imi spuna cineva ca ma place. Incearca si spera.caci speranta moare ultima! Eu cred ca o sa fie tot ciki ciki happy Iti urez succese( si ai grija sa nu o pierzi) pa pa