| iulyy232 a întrebat:

deci la mine e mai grav putin si va rog sa nu ma criticati k i se poate intampla oricui si poate cu ocazia asta o sa va faca mai atenti si pe voi in viitor. am cunoscut o fata acum ceva timp, o fata destul de draguta, simpatik ce sa mai le avea pe toate. ma intelegeam cu ea destul de bine si sincer sa fiu cred ca am tinut la aceasta fata mult rau... nu stiu avea ceva aparte. am stat vreo 5 luni impreuna app eu am 20 de ani. fata mia sp k are 16. ok de cuviina nu am crezut k e prea mare diferenta tinand cont ca am mai stat cu fete de 16 ani. ce puteam sa zic ma simteam de minune cu ea. era destul de desteapta frumoasa etc. in fine. eram tovaras cu fratele ei de 20 de ani dar nu am vb niciodata de sora lui sau lucruri de genul asta.intrun final ne-am gandit sa facem sex. ea mia sp k a mai facut si pentru ea nu e o problema... parinti ei nu stiau de noi. in fine am facut sex de 3 ori. dupa ce a trecut 2 saptamani de cand am facut ultima data vine politia la usa k trebuie sa ii insotesc. apoi ajung acolo si ce sa vezi fata avea 12 ani. am ramas fara cuvinte. culmea apoi parinti ei imi cerea 5000 euro despagubiri. intr-un final s-a dovedit faptul ca a mintit fata cu ani si k imi cereau bani pentru k avocatul mia sp sa ii inregistrez mia garantat k scap. dar totusi am constiinta k m-am culcat cu un copil de 12 ani. offff. oricum am pus asta aici sa aud o parere ceva pentru k mie mi se pare ciudat faptul ca a mintit apoi cerea bani si lucrul asta. fata daca o vedeti ii dati si 19 ani nu de alta si pe deasupra ma si indragostisem de ea poate ca si acum bate inima in mine cand ma gandesc dar va dati seama e mereu un copil

Răspuns Câştigător
| piticelm a răspuns:

Saracul de tine straight facedoamne, ce oameni, se degradeaza pe zi ce trece.Nu ai nici o vina, tu nu ai stiut cati ani are fata, de ce sa te traga cineva la raspundere? nu ai obligat-o, nu nimic.Nu te mai simti vinovat pentru ca nu ai de ce, esti 100% nevinovat. Oricum fii mai precaut pe viitor si nu te mai gandi la ce a fost, pentru ca nu ai fortat-o, daca ei i se facuse de....nu este vina ta.

14 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Toată lumea minte să îşi atingă nişte scopuri stupide.Nu te mira de vârsta ei.Cunosc şi alte cazuri mai rele.Cum ar fi ca un băiat de 17 ani să ajungă la suicid pentru o fată de 12 ani care îl înşela. Fata a fost deşteaptă şi a ştiut cum să te manevreze.Şi tu i-ai căzut în plasă.Nu ai motive să te simţi vinovat, pentru că ea te-a minţit.Asta e generaţia de azi.Nu se mai pune baza pe şcoală, pe viitor.Acum se caută un trai cât mai uşor posibil şi minciuna, şantajul, sexul sunt căi de obţinere pentru scopuri bine determinate.Acum nimic nu trebuie să te mai mire.Trebuie doar să fii mai atent pe viitor, să te uiţi de 2 ori înainte să te implici.

| buzeduulci a răspuns:

Ce-i si cu copiii din ziua de azi.

| Alcyon a răspuns:

Nu-ti mai face procese de constiinta. Probabil ca pustoaica era "scolita" de parinti, sa se dea la baieti majori, ca pe urma sa-i stoarca de bani. E incredibil de ce-i in stare lumea asta, pentru niste euroi. Data viitoare sa casti bine ochii, ca-s fel si fel de oameni.

| WhiteLover a răspuns:

Te inteleg foarte bine, vad si eu cum arata fetele din ziua de azi iar cand iesi cu una la suc nu ii ceri buletinul.Ea e constienta de felul in care arata din moment ce nu esti primul si au mai stat si altii in limba dupa ea.Nu prea ai ce sa faci decat sa asculti avocatul, nu ai nici o dovada palpabila ca ea stia exact ce face, greseala ta ca ai recunoscut ca te-ai culcat cu ea pentru ca nu puteau dovedi ca ai facut-o.Si inca ceva, un consult specializat la ginecolog si medicul isi da seama daca fata a fost fortata sau daca a avut mai multi parteneri. Cere asta in instanta si daca se dovedeste ca au fost si altii iesi mai bine decat cum esti acum...imi pare rau pentru tine sincer.

| Trolozaur a răspuns:

Pedofilii merita puscarie din plin. sper sa ajungi dupa gratii. esti atat de prost incat nu ai ce vorbii cu o fata de varsta ta si te duci sa te umfli in pene la fete de 12 ani care pun botu la orice? barbat adevarat.

| Alexandrio a răspuns (pentru Trolozaur):

Eu cunosc fete de 13 ani arata de 25 si da am 21 de ani si sunt virgin

| Kevinel a răspuns:

Mare mare prostie sa nu iti placa ciucurelul.

| iulyy232 explică:

Da intr-adevar pedofili merita sa intre dupa gratii si sunt deaccord cu parerea ta trolozaur dar eu nu am stiut k are ani astia. cel putin daca stiam nu se intampla asa.de dovedit sau dovedit ce fel de oameni sunt si cu asta am avut noroc k altfel eram si eu dupa gratii. am mai stat cu fete si de 16 di de 18 si am facut acelasi lucru k doar nu e k eu am 30 de ani si profit de o fata de 17 ani. am doar 20 impliniti acum in august. nu cred ca e o diferenta exagerata intre 20 si 16. imi cer scuze dar la 12 ani care ii are am purtat cu ea niste discuti destul de mature la care o fata de 12 ani nu ar putea sa le stie sau sar incurca in cuvinte. si mie imi pare rau de ce s-a intamplat dar nu ma asteptam la asa ceva. fetita e bine dezvoltata si cred ca asa o sa fac in continuare. pacat de ea nu e faza k se distruge pe ea dar mai face rau si la alti

| iulyy232 explică:

Iti multumesc pentru intelegere pentru ca de criticat e usor dar cand ti se intampla fara sa vrei e greu si poate ca atunci intelegi cum e. nu am vrut decat sa fiu impreuna cu fata de care ma simteam atras. fata a fost dusa la ginecolog de parinti ei si nu a fost virgina. deci uite exac cum a fost. dupa ce m-a luat politia m-a lasat liber pana la proces pentru ca nu am antecedente penale. dupa mi-am luat un avocat bun. i-am explicat situatia ink nu am recunoscut k m-am culcat cu ea asta decide avocatul k nu am semnat nici o declaratie nimic. dupa mau sunat parinti fetei si miau sp k vor sa cadem de acord. am fost la ei cu mama si tatal meu si am inregistrat. tata o inreba pe fata de ce ai mintit cu ani? la care fata a raspuns pentru ca voiam sa fiu impreuna cu el. apoi fratele ei cu masa au sp in felul urmator ne retragem plangerea si va trebui sa ne dai 5000 de euro si in caz ca fata a ramas insarcinata trebuie sa o iei de nevasta. fata a recunoscut in inregistrare k a mai facut sex cu 2 baieti pana acum. am facut un cd cu inregistrarea si i-am dat unul la avocat si unul la judecatoare. avocatul acum mia sp sa stau linistit k lucrurile vor decurge bine si ma scoate exact cum am intrat fara cazier fara nimic. acum nu stiu ce sa zic voi ce parere aveti?

| WhiteLover a răspuns (pentru iulyy232):

Esti curat, iti spun eu.pai asta la 12 ani deja s-a tras cu 3?(te pun si pe tine, nu am ce sa fac tongue)nu trebuie sa recunosti nimic, chiar daca ea recunoaste ca e vinovata tu totusi ai facut sex cu o minora. daca ar putea sa castige te-ar baga din prima in istanta pentru ca acolo pot lua si mai mult de pe tine, dar ei prefera sa va "intelegeti".e clar nu? nu e vina ta ca fata nu poate sta in banca ei, mai ales ca nu isi arata anii

| iulyy232 explică:

Da a facut deja cu 3 m-am pus si pe mine. pentru mine toate parerile voastre conteaza si va multumesc din suflet k imi dati su sfat sau un consiliu chiar le apreciez pe toate si bune si rele. acum fata ink ma suna cu nr privat dar nu raspund pentru ca mi sa interzis de politie momentan orice contact cu famila lor. am patit-o asta e. nu zic k eu sunt sfant si ca nu am nici o vina pentru ca puteam sa ies cu ea fara sa fac lucrurile care le-am facut si poate acum nu eram in situatia asta dar daca venea cinv la mine si imi spunea ca are 12 ani nu il credeam nici daca ma platea. eu stiam k la 12 ani esti un copil mic care de abia vorbeste. orice s-ar intampla mi.am facut-o cu mana mea dar sa intri in puscarie 1 an sau 2 asa nu ii doresc la nimeni. poate ca si eu am facut greseli din astea ca am iesit in club am baut m-am certat cu tovarasi pentru bani sau mam batut cu cineva doar asa ca nu aveam ce face sau sa ma dau mare am facut ogramada lucruri gen. dar rau la nimeni nu am facut sa fur sa incerc sa bag pe cineva in rahat degeaba, sa violez, sa profit de cineva doar pentru ca imi e inferior mie nici atat. viata asta e facuta asa lume pe interes se ajunge in stadiul sa iti trimiti copilu de 12 ani sa profite de lume pentru ati vedea interesul pentru ca din asa ceva se poate face bani si asta mi s-a parut cel mai ciudat. faptul bine are 12 ani nu mia sp m-a mintit dar cum sa ajuns in punctul de a afla masa si sa se duk la politie si sa dea declaratie ca am luat-o cu forta si in final da-mi 5000 mii euro k imi retrag tot. din pacate nu se poate retraje k politia trebuie sa ia masuri k e minor. dar e cam ciudat. adica nu te mai intereseaza de copil ramanem prieteni pot s-o iau si de nevasta cei 5000 euro sterge tot?
e cam ciudat, ma refer la faptul ca eu nu mai pot dormi noaptea cu frica k intru la parnae si ca am nenorocit un copil fara sa vreau ma simt intr-un mod in care sepoate explic astfel: merg pe strada si nu simt k merg sau matrezessc intr-un loc unde nu stiu cum am ajuns, dar tu k e fata ta? oare 5000 euro te face mai bine sa dormi noaptea? sau stiai dinainte k fata nu era virgina si acum incerci sa profiti de faptul asta? nu vreau sa vb aiurea si sper sa ma insel dar ceva la mijloc e pentru ca s-a intamplat totul atat de repede incat am intrat intro alta lume pe care nu voiam sa o vad niciodata, si nu voiam sa le fac asta paraintilor dar ei ma cunosc destul de bine si stiu ca nu as fi in stare de asa ceva si daca voiam sa profit de o copila nu o prezentam la ai mei si nu le spuneam toate lucrurile dinainte.

| piticelm a răspuns (pentru iulyy232):

Am vazut ca mi-ai dat funda, multumesc tongue acum am citit ultimul tau comentariu si ai zis ''am nenorocit un copil'' ceee?straight face daca a mai avut 3 inaintea ta, ti se pare ca ai ''nenorocit-o'' tu?, numai gandi asa ca o iei razna.Nu ai nenorocit tu pe nimeni,parintii sunt nenorociti, iar fata, nu gandeste prefer sa raman la ideea asta, insa gandeste-te cum va ajunge mai tarziu, deci nu iti mai bate capul.Cauta si tu pe cineva normal si sa le ceri buletinul big grinhee hee glumesc acum, dar probabil tu nu esti asa binedispus ca mine, nu uita ca ai o viata si nu trebuie sa te gandesti la asta ci la viata ta!

| iulyy232 explică:

Da mss mult. si faza cu buletinul e o idee destul de sigura. ma refer la faptul, bine iesi cu o fata dar cand vine vremea de facut niste lucruri e bine sa il ceri, chiar daca ei i se pare aiurea sau cine stie ce zice dar e mai sigur pentru noi k e in joc libertatea unei pers. nu imi fac griji k nu imi gasesc pe nimeni sau k ce o sa ma fac de acum, succes la fete cat de cat am avut. problema e k daca nici eu nu tineam la aceasta fata nu faceam lucrurile care le-am facut... ce ma atras cel mai mult la ea a fost faptul ca am vaz k ii pasa de mine sau cel putin asa am crezut pentru ca ma suna mereu era geloasa isi facea griji daca plecam la tara cu masina singur vroia sa vina mereu cu mine oriunde ma duceam. sti la 12 ani ai iei are si multa libertate, ieseam in oras pana la 3 dim, mai ne duceam impreuna la tara la ai mei. bine ca stiu ce o mintea pe masa k e la o prietena si doarme la ea dar totusi e ciudat rau de tot. m-am gandit la toate si lucrurile nu se leaga intre ele decat daca stia mama ei de noi doi. doar asa se leaga toate. pentru ca daca mama ei nu stia dinainte nu se leaga nimic.

| piticelm a răspuns (pentru iulyy232):

Nu-ti mai bate capul, treci peste! Mult noroc in ceea ce doresti sa faci!