| BeibbG a întrebat:

Buna TPU happy. Deci. sa incep cu inceputul, imi place mult de un baiat cu patru ani mai mare ca mine. Nu prea vorbim pe mess, pe facebook uneori la cate o postare, dar cand iesim pe afara vorbim si ne cam tachinam. M-a intrebat acum o lunathinking daca nu ma insel, daca vreau sa fim impreuna dar eu fiind cu un alt baiat i-am zis ca nu pot si sa gaseasca alta fata [ cea mai mare greseala x_X ]. In fine. ne-am sarutat de vreo doua ori in timpul relatiei cu celalalt baiat... si aseara inca odata, ceea ce m-a luat prin surprindere total! Chestia este ca si celei mai bune prietene ale mele [ care este de aceeasi varsta cu mine ] ii place de acest baiat si intr-un fel este cu el [ convorbirile dupa facebook, mess, cand iesim afara etc. ] Nimeni nu stie ca-l plac... m-am despartit si de prietenul meu pentru el, adica am crezut ca daca sunt singura ma va mai intreba inca odata daca vreau sa fim impreuna dar se pare ca nu s-a intamplat asa. Nu stiu ce sa fac, ce sa cred thinking ii place de mine sau nu? adica. faza cu sarutul m-a pus putin pe ganduri + ca tot ieri mi-a zis pe mess "te iubesc love struck kiss big grin " fara sa fi vorbit macar putin inainte. Cum am spus si putin mai sus, nu stiu ce sa cred, tinand cont ca el este cam "smecher ". Si faza cu bf, n-as vrea sa ma cert cu ea deoarece nu prea imi sta in fire sa ma cert pentru un baiat cu ea dar stiu ca daca ar fi in locul meu nu ar ezita si cred ca ar sta cu el fara nici o problema.
Va rog sa-mi dati si mie niste sfaturi, nu stiu ce sa fac, eu as vrea sa stau cu el da' nu sunt sigura ca ma place si nici nu stiu cum sa aflu asta. straight face
HELP ME! puppy dog eyes Multumesc mult, chiar nu am cu cine sa vorbesc si m-am gandit ca poate voi o sa-mi dati niste sfaturi sigh.

Răspuns Câştigător
| mihaelaT a răspuns:

Buna:d ma pai nu stiu, ma gandesc ca poate sunt eu demodata, dar dupa ce te-a pupat o data de 2 ori trebuia sa il intrebi cam ce ganduri are. ca iesiti afara si ca vorbiti, va intelegeti bine e super ok. dar de pupat...ar cam trebui doar daca ati fi impreuna. si poate ar fi cazul sa il intrebi daca se mai iveste ocazia ce inseamna pupaceala asta asa fara sa fiti intr-o relatie(poti sa-i zici in spirit de gluma). bine, stiu si eu ca baietii asa fac mai pupa fetele chiar daca nu sunt inca in relatie cu ele, dar tocmai, de obicei fac asta exact inainte sa le ceara sa fie cu eithinking si daca tu zici ca e asa mai smecheras ai grija sa nu faca doar misto. sau poate e smecheras cu altii si cu tine nu:X legat de prietena ta, da, dragut ca nu vrei sa te certi, dar acum...nu stiu daca se merita sa te sacrifici pentru ea mai ales daca stii ca ea nu ar face-o. daca rezolvi ceva cu el atunci frumos te duci la ea si-i spui cum sta situatia si probabil va intelege. daca nu ai fi tu cu acel baiat nu spune nimeni ca ar fi cu ea, deci in fond nu e vina ta ca nu o placebig grin

| BeibbG explică (pentru mihaelaT):

Multumesc mult pentru raspuns :* asa o sa fac, daca o sa mai vrea sa ma pupe o sa-l intreb "ce e cu atatea pupaturi " si in finctie de raspunsul lui voi stabili si eu ce voi face. happy Inca odata, multumesc mult de tot! :*

| mihaelaT a răspuns (pentru BeibbG):

Sper sa fie totul asa cum doresti tu sa fie si daca tie iti place de el atat de mult atunci sa si fii cu el:*

8 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Buna searahappyIn primul rand...ce e mai important? cea mai buna prietena? sau un smecher care vine si pleaca cum vine?laughingIti zic eu ca nici un amarat de baiat nu trebuie sa intervina intr-o astfel de prieteniehappyAcum depinde si de cat de BF este aceasta prietenalaughingDin cate am citit eu mai sus, tu nu prea pari a fi ce iti este ea tiehappyDaca zici ca nu vrei sa te certi cu ea si nu vrei sa iasa cu scandal, de ce te-ai mai bagat in relatia ei? Asta este cam urat din punctul meu de vederehappyDar adevarul e ca te inteleg si stiu cum e cand un baiat iti fura mintile, mai ales acest gen de baiat "smecher".Nu pot sa bag mana in foc dar majoritatea baietilor de genu' asta sunt cu nasu' pe sus; au impresia ca ei sunt in centrul atentiei, toate fetele sunt nebune dupa ei, iar ei pot face ce vor, fara sa tina cont de suferinta pe care o provoaca.Si iti zic, daca e si cu 4 ani mai mare, nu te gandi ca e mort dupa tine. Uneori tipii mai mari, se uita dupa fete mai mici doar pentru ca sunt mai naive si ajung mai usor in patul lor, apoi le zic adio.Deci eu iti zic sa nu te bagi, ca stai frumos la locul tau, tipul pare un ingamfat si nu vreau sa-ti zic cum o sa pari tu in ochii tuturor dupa ce vor vedea ca te-ai bagat peste iubitul prietenei taletongue Bafta in ce faci, tu hotarasti, dar gandeste-te la un lucru de 2 ori inainte sa-l facitongue

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, tu i-ai zis clar baiatului "du-te si cauta-ti o alta fata" care a sunat gen : du-te si cauta-ti alta fata pentru ca la mine nu ai sanse. Nu ti se pare normal sa numai incerce a 2-a oara dupa ce a fost refuzat? Incearca sa-i destainui faptul ca-l placi, dar asta cand va fi singur. Intai, convinge-te ce fel de relatie este prietena ta si el deoarece tu ne-ai zis clar ca nici macar nu esti sigura ca ei doi sunt impreuna. Daca chestia asta sa zic ca este doar in mintea ta, atunci treci la actiune si spune-i ca-l placi.

| neutrino a răspuns:

Baiatul a intrebat mai multe fete, printre care si pe tine. In functie de raspuns a ales. Probabil face asta periodic. Partea cu placutul, e putin mai delicata. Cred ca intreaba fetele care ii plac, n-o sa intrebe pe cele care nu-i plac. Asa ca, daca astepti, poate ai noroc, ca nu o sa stea cine stie cat cu fiecare care au zis da! Dupa prietena ta, tu urmezi!

| BeibbG explică (pentru neutrino):

Uf. multumesc pentru raspuns, voi astepta dar nu foarte mult timp. daca asta e decizia lui, asta e. happy Pana la urma mai sunt baieti, nu e primul si nici ultimul dupa planeta asta! laughing :-J

| BlaaBlaa a răspuns:

Eu as zice sa vorbiti si sa va clarificati sentimentele, sa-ti zica exact daca chiar te place sau nu te place. happy

| EweeB a răspuns:

Buna asta ii si problema mea imi place de un baiat mai mare si la cea ma buna prietena a mea ii place de el si nu stiu ce sa fac.Te inteleg de minune. DAca ea tie chiar prietena adevarata te va intelege, dar oricum nu te lasa pacalita de un smecherash, daca te-ar fi placut cu adevarat eu cred ca ti-ar fi spus frumos si dupa daca vedeai ca e un baiat bun de exemplu ai fi fost cu el.Eu cred ca ar trebui sa mergi sa vorbesti cu el si sa il intrebi.Si eu sunt in aceeasi situatie doar ca pe mine nu mo intrebat daca vreau sa fiu cu el dardupa cum ma priveste.Deci fa ce iti spune inima