| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat,insa el are o iubita care isi bate joc de el,chiar daca el o iubeste,dupa cate mi-a spus.
I-am zis ca l-am placut si acum n-o mai fac, mai pe scurt l-am mintit grav. Iesim mult afara, se uita mult la mine, mi-a dat nota 9, 69 la o postare pe Facebook rolling on the floor)). Nu stiu ce sa fac, el e cu un an mai mare, ne înțelegem bine si vorbim relativ des prin wapp. suntem la aceeași scoala.
O ultima intamplare s-a petrecut acum 2 zile,cand eram pe drum spre casa el m-a condus,ajunsa in fata casei l-am salutat si i-am zis ca vorbim pe wapp,iar el mi-a zis numele incet si s-a uitat la mine insistent, insa eu n-am observat asta in prima faza si am plecat, abia dupa realizand ce s-a intamplat. rolling on the floor)
Sfaturi? laughing)
Vreau sa stiu daca e posibil sa ma placa si vreau SFATURI

Răspuns Câştigător
| Alinuca776 a răspuns:

Mie mi se pare drăguț, ceea ce face. Adică dacă chiar își bate joc de el acea fată, eu te sfătuiesc să te apropii si mai mult de el si sa încerci să-i dai de înțeles și lui ca trebuie sa treacă mai departe. Faptul că te-a condus acasă nu cred că ar fi fost doar din prietenie, adică cine ar conduce o fata neimportantă pentru el până acasă?! Si mai ales, cine i-ar fi șoptit numele incet si uitandu-se insistent?! Eu cred ca visa, visa cu ochii deschiși. Consider că ar trebui să faci următorul pas, dacă e așa un gentleman ai putea sa pui mana pe el. Bafta :*!

| Serena03 a răspuns (pentru Alinuca776):

Pff,o sa incerc. totusi nu vreau sa par o curva care se baga in relatia altora laughing mersi de sfaturi :*

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate te vede ca o surioara la care se plange si de fapt o iubeste pe aia

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate vad el area deja iubita, pe care a recunoscut ca o iubeste, deci, tu nu ai ce cauta in relatia lui, chiar daca au problemutele lor, pentru ca nici tu nu esti mai breaza, nu te baga!
Daca vrei sa faci impresie buna tuturor, cauta-ti un baiat singur si nu strica o relatie din ciuda sau invidie, ca mai devreme sau mai tarziu roata se intoarce si iti plateste cu varf si indesat.

| Serena03 a răspuns (pentru Violleta2022):

Relatia e stricata, toti prietenii lui il sfatuiesc sa se desparta de ea pentru ca il folosește (si cam asta se intampla) o sa vad cum decurg lucrurile saptamana aceasta si voi vedea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Serena03):

Nu are importanta ce-l sfatuiesc prietenii, ci ceea ce decide el, pentru ca nu-i normal sa aiba iubita si sa umble dupa o a doua fata.
Daca el stie ca-i folosit de ce nu renunta la ea, ca un om normal?
Iti spun eu, pentru ca o iubeste, pentru ca vrea sa fie cu ea, pentru ca iti place de ea, altfel nu ar sta nimeni intr-o relatie, mai ales ca nu-i insurat cu ea si ar putea sa o paraseasca in cateva minute.
Deci, nu te imbata cu apa rece!
Omul vrea o aventura cu tine, daca tot insisti, dupa care se va intoarce tot la iubita.
Imagineaza-ti cum vei fii privita de toti prietenii lui daca te bagi acum in relatia asta, mai rau decat este cu cealalta, ma rog, vad ca ai folosit si tu un calificativ destul de real. Pentru ca lumea asta face: vede, rade, barfeste, te stigmatizeaza si iti strica reputatia.
Daca ai cat de cat putina mandrie in tine, vezi-ti de drum si spune-i clar, de te vrea, intai sa se descotoroseasca de cealalta!

| Serena03 a răspuns (pentru Violleta2022):

Din cate am inteles s-a cam descotorosit de ea. N-o sa-i mai bag in seama avansurile, sau orice or fi astea. Ii voi spune ca suntem niste buni prieteni si ca il consider ca pe un frate mai mare, atunci isi va da seama ca nu vreau sa am de aface cu el. Mulțumesc de sfaturi! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Serena03):

Vezi ca faci taman pe dos, afirmand ca vreti sa fiti buni prieteni, va intelege ca-l accepti in viata ta, pentru ca asta inseamna de fapt.
Ca sa inteleaga clar ca nu vrei sa ai de-a face cu el, trebuie sa-i spui clar ca nu vrei nici un feld e relatie cu el!