| 0oBloodyMarryo0 a întrebat:

Deci sa va spun istoria mea:imi place de un baiat pe care o sa-l numesc A.Ieri o prietena de-a mea s-a dus la el si i-a zis ceea ce simt eu pentru el.Iar eu pe moment fara sa gandesc m-am ascuns dupa o banca din parc (acolo s-a intamplat totul).El a venit la mine,m-a luat apoape de mana si m-a intrebat daca il plac,iar eu i-am zis ca nu, ca a fost doar o provocare dar eu ma simteam post dupa asta.Restu' cu care eram au inceput "Mintee!" iar el s-a prins ca il plac.Acum intrebarile:Credeti ca ma place? Daca ma vede prin cartier si vine la mine sa ma intrebe inca o data daca il plac,ca sa nu zic nici da nici nu,as putea sa tac?(ca banuiesc ca-si da seama ca tacerea inseamna da, dar un da mai discret...)
Merci anticipat si dau funda.

Răspuns Câştigător
| andri22 a răspuns:

Buna,nu ai de ce sa te feresti spune-i ce simti pentru el pentru ca si lui ii place de tine daca zici ca te-a luat de mana, iubirea se vede in ochii fiecarui om si presimti asta privestel dar nu te ferii pentru ca daca te feresti sa nu afle atunci cum poti sa il ai langa tine macar incearca stii cum e:incercarea n-are moarte, iti spun ceva:Nu tine iubirea pe suflet fara sa nu eu spui pentru ca e cea mai dureroasa rana pe care o poti avea spune-i crede-ma sa nu fie prea traziu eu iti urez mult norc am trecut prin multe si eu tot ca tine!

10 răspunsuri:
| grab a răspuns:

"imi place de un baiat"
+
"m-a intrebat daca il plac, iar eu i-am zis ca nu"
+
"banuiesc ca-si da seama"

EXACT asa arata o femeie cu sanse mari sa fie batuta sau inselata pe viitor. Banuiesc ca de la mama ta ai educatia asta de sucita si mincinoasa notorie.

Nu te mai juca cu treburile astea chiar asa sfidator. Daca ai trimis-o pe aia sa iti faca lipeala de ce iti bati joc de munca ei si nu ii spui omului ca il placi explicit? Ce credeai ca va rade gasca de tine cand zici DA? Mai rau a ras cand te-a vazut ca esti o mincinoasa fastacita!

Nu cred ca il meriti, sincer!
Cauta-ti altul mai pampalau care nu e in stare nici sa iasa din casa fara mami, asta e prea brbat pentru tine o printesa bocumflata!

Deja mi-ai stricat ziua...

| ErikaEri a răspuns (pentru grab):

Hai mai nu zice si tu asa. de ce gandesti asa? toti am facut asta,candva, atunci cand eram mici copiii si indragostiti. probabil si ea este copil, daca era matura, ca noi, gandea altfel. pur si simplu nu are curajul necesar si ar trebui sa ajutam nu sa criticam

| grab a răspuns (pentru ErikaEri):

Sa te vad pe tine cum o ajuti mai clar decat: "fii sincera!" happy

| ErikaEri a răspuns (pentru grab):

Pfff....stii... cam asta conteaza mai in toate relatiile. prietenie, iubire. este mica si nu are curaj.se intampla tuturor candva

| darriya a răspuns:

laughing mor,daca omul te-a intrebat de ce nu i-ai zis ca da,? daca are facebook,vb cu el pe fb,si spune-i daca iti este rusine.e mai simplu.i spui " stii in ziua aia in care m-ai intrebat daca te plac si eu ti-am zis ca nu, de fapt am mintit, mi-a fost rusine, te plac, sper ca nu te-am suparat cand ti-am zis ca nu".

| Angie95 a răspuns:

Mai eu cred ca si el te place din moment ce este interesat de tine. Acum ce te mai ascunzi? spune-i baiatului direct ce simti pentru el, ca poate si el simte acelasi lucru!
bafta!

| curdupel a răspuns:

Buna... nu stiu ce sa zic, nu a fost chiar asa de dragut, din partea prietenei tale, de a ii spune lui A, ce simti tu pentru el. Incearca sa vorbesti cu el, si sa-i explici ce simti, fara martori de fata, iti va fi mai usor sa lasi cuvintele sa alunece in mintea ta. nu stiu ce s zic, SUCCES! funda?big grin

| Cookie96 a răspuns:

Te place, te place, te place, si spune-i ca il placi o sa vezi ca o sa fiti impreuna:*

| raspuns1967 a răspuns:

Hahaha! Grab are dreptate!

Mi-ai stricat ziua...

| FlaviusVasile a răspuns:

Pai...ar fi cel mai bine sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti in fata, nu trebuie sa iti ascuzi sentimentele fata de el ca mai apoi sa gresesti. Si nu fi timida, fi sincera cu el, si afla cate mai multe despre el!