| angel70530 a întrebat:

Buna TPU, deci va multumesc ca sunteti alaturea, vorba merge de relatia mea cu baiatul asta, astazi ne-am vazut a fost bine, asa de mult ne-am sarutat, dar seara pe mes, mi-a spus niste cuvinte ca am ramas socanta, vorba merge despre relatii intime asa mi se pare, mi-a zis ca simte fiori mai jos de stomac, si eu parca mi-am dat seama si i-am zis ca sa uite de hormoni, ca asta sunt niste prostii., apoi el zice ca nu este prostie, si a zis ca ce a ramas din el, eu l-am intrebat de ce zice asa, si nu a dorit sa imi explice, a zis scuze dar nu iti spun, apoi eu putin m-am suparat si i-am zis ca plec, si el mi-a zis noapte buna, si ca ma iubeste tare, tare si ma saruta dulce, eu iarasi i-am zis ca nu il cred, i-am amintit ca timpul va arata, si i-am zis sa aiba grija de dinsu si am plecat, apoi am primit un mesaj de la el (skumpo noapte buna te iubesc tare tare) si eu i-am raspuns (noapte buna somnusor )my Angel) asa am terminat ziua de azi, cum credeti el ce doreste relatii intime cu mine? de mi-a zis chestia asta? chiar nu ii era rusine sa imi zica asta? eu i-am facut observatie ca de imi spune asta mie, off credeti-ma eu nu-s pregatita de relatii intime, cum sa apuc tema asta cu relatiile, ce sa ii spun, daca voi vorbi agresiv cu el, mi-e frica ca il voi perde, spuneti-mi cum sa procedez? cum sa ii lamuresc ca relatiile intime se fac dupa casatorie, sau poate el nici nu a avut invedere despre sex, dar ajutati-ma va rog mult. Astept sfaturile voastre rog seriozitate.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic sa il mai tii inca in perioada de proba. Daca nu-l interesezi doar pentru sex, atunci va sta dupa tine, daca il intereseaza doar asta, atunci dupa vreo doua luni in care nu primeste nimic isi ia singur zborul.
Desigur, ar putea fi si o lichea din acelea care le invart pe 2-3 fete de-odata, si atunci nu-l va deranja ca are mai multe de asteptat dupa tine, cand odata si odata tot spera sa se intample.
Ce sa mai zic? Un lucru: nicio relatie de termen lung nu se tine fara sex. Apoi altul: sexul comporta riscurile lui, si baietii nu prea vor sa si le asume, si atunci fetele sufera cel mai mult, deci este normal sa te feresti sa faci asa ceva pana nu ai siguranta ca esti cu persoana potrivita.

| onasis1961 a răspuns:

Unde scrie că relaţiile intime se fac după căsătorie. Asta era acum 50 de ani. Dacă aştepţi până atunci o să mori ne satisfăcută.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca chiar a simtit asta.Este baiat.Trebuie inteles.Dar va trebui sa mai astepte.Care baiat crezi ca mai asteapta, in ziua de azi, dupa casatorie? In prezent totul se misca mai repede decat ar fi normal.Mi-a placut atitudinea ta fata de el.Bravo.Cu regret iti spun dar ai sa-l pierzi.El vrea sex.

| Azµre a răspuns:

E pornit pentru a face sex... nu cred că îl interesează prea mult persoana ta. Sincer nu te supăra. Poate arăți și bine, ești și frumoasă și speră să te prostească cu așa zisele nevoi. Eu zic să stai departe de el și să nu pici în plasa lui, nu pune suflet de acum, joacă-te cu el, fă-l să fiarbă. Dacă te iubește cu adevărat nu îi va păsa de sex dacă nu se va despărți de tine.

| beautygirl1000 a răspuns:

Da..era vorba de sex.dar tu ai fost bravo happy putine fete ar fi facut la fel happy
Din pacate baietilor nu le este rusine sa vorbeasca de asta,si doar a crezut ca e momentul potrivit ca sa o faca cu tine,dar inca nu e momentul. Ceea ce trebuie sa faci tu,trebuie sa vorbesti cu el despre asta fara rusine,asta-i viata,si virsta asta cu hormonii,e si normal ca se va comporta asa,baietii cind se apropie prea mult de o fata in sens cu saruturile si ceva de genul,cum ai zis mai sus simt fiori,uneori chiar dureri.Tu fii tare, si continua asa mai departe... spune-i ca nu esti pregatita, si ca tu vreai un baiat care sa te iubeasca pe tine adica sufletul tau, nu corpul tau. Vorbeste cu el asa incit sa te inteleaga corect, sa nu se supere pe tine.Fii libera cu el cind vorbesti. happy succes (F)

| Dobre_Raducu_Ionut_1986 a răspuns:

Uite ce e in primul rand nu trebuie sa ramai la moda babelor adica sa faci sex sau se i te daruiesti dupa casatorie eu in primul rand o consider tampenie si ca toti barbatii avem nevoie de sex cred si fara doar si poate nu avem nevoie cand esti virgin daca el deja sia inceput viata sexulala.......probabil se va gasi o fata care sai ofere cea ce tu tii pana dupa nunta si nu cred ca tiar convenii de pierdut il pierzi daca se duce la alta nu ti-as spune sa i cedezi dar cred ca aveti ceva timp impreuna cred ca ai incredere in el
psss fa ceva schimbari in viata ta ca pe moda veke o sa ramai singurahappy