| cristynaGoldenRose a întrebat:

Credeti in relatiile virtuale? Cum credeti ajung departe asa relatii?

10 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Virtuala este o aplicatie niciodata un om.Este o simpla cale de comunicare.Alegi sa te intalnesti fata in fata este raspunsul corect pentru a continua.Altfel ramai doar cu un gand nematerializat

| Sihastrul a răspuns:

Ca si in relatiile reale depinde de amandoi daca acestea dureaza sau nu. Ajung.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia noastra la inceput a fost pe net (virtuala) iar in ziua de azi este concretizata intr-o frumoasa poveste de dragoste ce dureaza de 5 ani, poveste de dragoste al carei rod este un minunat baietel de 7 luni. Acum crezi cam cat de departe ajung aceste relatii?

| cristynaGoldenRose explică (pentru anonim_4396):

Frumoasa poveste.dar dupa experienta mea ...aceatsa dragoste nu a ajuns nici la prima intalnire tete-a-tete.Dar nu-i pe asta...
Whaa ce familie fericita...mult noroc si fericiree

| Administrat0r a răspuns:

Atata timp cat relatiile virtuale se transforma in relatii din viata reala, totul e posibil.

Daca tu esti din Madagascar si el din Congo (de exemplu)... mai greu happy

| kata9kata a răspuns:

Este o intrebare delicata dar nu trebuie sa te increzi in oricine dupa net fiindca poti sa vorbesti pe un joc cu cineva care pretinde "Sunt fata/baiat din XX am XX ani vrei sa ne intalnim sa ne cunoastem?" dar cand colo in loc de cea zis ca e fata are 18 ani te intalnesti cu 5 baieti a cate 27 de ani deci cum am spus nu este foarte bine sa te increzi in oricine dupa net.

| FrumosSiDulce a răspuns:

Prin video-chat

| xDeadAngeL a răspuns:

Mda... ce pot sa spun e ca se poate intampla da foarte rar :S deci funda?big grin

| MarihuanaGIRL a răspuns:

Relatiile virtuale nu ajung la nimic bun, parerea mea...cunosc mai multe cazuri in care relatiile sau terminat urat de tot, cu amenintari, santaj...ai numai de suferit, dar nu toata lumea este la fel, cred ca doar 10% din cupluri raman impreuna si sunt fericiti!