| Aditzaa a întrebat:

Deci vreau sa ma apuc de facut muschi. Am 12 ani. cate genoflexiuni, Abdomene, flotari etc. imi recomantati sa fac de inceput? Am si haltere. de 3 kg una. Fundoi puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| alabalaportocalala a răspuns:

Ia-o incet! faci cate o ora in fiecare zi din toate prefereabil ar fi 10-15(cum a spus si @iepurica) si dupa acea cresti cate 1, 2 sau cate vrei u! dar ar fi bine sa te apuci de un sport daca vrei sa faci treaba! cum ar fi luptele,judo, karate, sau alte sporturi din astea!winking

| Pisiquee a răspuns:

Incepe cu 10-15 genoflexiuni in prima zi. În următoarea 10-15 flotări.Tot așa timp de o săptămână. Apoi adaugi câte 5 flotări și genoflexiuni.Iar in a 3-a săpt. te poți apuca si de haltere.