| Cristinutzaa2806 a întrebat:

E un tip care ma place dar eu pe el nu,are destule calitati si ne intelegem bine, dar eu nu il plac.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| GenesisXD a răspuns:

Hei, hai sa incepem prin a ii acorda o sansa, ca un fel de intalnire, sa va cunoasteti mai bine si atunci incepi sa-i spui ca nu tii la el in acel sens (adica ca un iubit), la acea intalnire incerci sa vezi cum e, ce vrea el de la o relatie...In fond, nu poate fi asa de rau, right? In principiu, incearca sa nu-l ranesti asa de tare, adica sa nu-l ignori sau sa-i dai sperante aiurea, incerci sa fii sincera, mai departe isi va da seama si el, bafta happy.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De ce nu-l placi? De aici porneste totul, daca este ceva ce se poate schimba, sau daca tu crezi ca simtamintele tale se pot schimba.
Oricum, lucrurile penduleaza intre doua alternative: 1. sa nu faci ceva ce vei regreta mai tarziu, si 2. sa nu-i dai sperante in ceva irealizabil.

| Lollipopy a răspuns:

Nimic!

| Annim a răspuns:

1. Te arunci de pe un pod in apa pentru ca nu stii ce sa faci.
2. Ii spui adevarul cit n-ar fi de dur ca nu-l placi.
3. Te aventurezi in relatie cu speranta ca il vei indragi.
4. Iti gasesti alt prieten astfel el te va lasa happy.
GL!

| Demonull a răspuns:

Pai daca nu vrei sa strici prietenia, ignora-i sentimentele.

| Vibrations a răspuns:

Sunt convins că nici el nu te-ar place dacă te-ar vedea nemachiată

| buttercoree a răspuns:

Daca nu il placi asta e ii spui si il lasi, ce altceva poti sa faci?

| AnneSweet a răspuns:

Spune-i ca nu e genul tau si ca nu esti ultima fata de pe pamant poate tu nu esti dragostea adevarata cand te intalnesti cu el spune-i asa : Buna ...In legatura cu...Tu nu prea esti genul meu si nu sunt ultima fata de pe pamant cauta mai bine si iti vei gasi dragostea adevarata.

| Piikaa a răspuns:

Heii! Pai, daca sunteti si prieteni este mult mai bine! Poti sa incerci sa ii spui ca nu simti aceeasi atractie pe care o simte el fata de tine, si poti sa-i spui ca puteti ramane doar prieteni. Sigur va intelege!
Sper ca ti-am fost de folos :*
Fundita? big grin

| pupyk a răspuns:

Spune-i in fata ca tu nu il placi dar vrei sa fiti prieteni fii curajoasa si spune-i ca poate pe parcurs se intampla altceva