| Anomin37657828 a întrebat:

este vorba despre iubita mea ce credeți ar putea să fie însărcinată? Menstruația i-a întârziat o săptămână, c.m luna trecuta l-a avut pe 8 mai, il are regulat la 29 de zile,are stări de amețeală uneori nu foarte puternice,poftă mare de mâncare,crampe abdominale, grețuri, si la 5 zile de intarziere a facut un test si a iesit pozitiv,a doua liniuta a iesit mai pala decat prima,precizez ca a urmat un tratament de o luna jum cu profecund,ne dorim foarte tare un bebe, are 17 ani ea si eu 22 si sunt cu iubita mea de apr 3 ani de zile si de 2 ani încercam sa facem un copil,intrebarea mea este daca poate face ecografie fara acordul părinților ei, precizez ca nu ține legătură cu ei de 3 ani?
Va mulțumesc ca a-ti citit pana aici,as dori răspunsul unui ginecolog,sau femeilor insarcinate,as vrea sa stiu si ce simptome au avut înainte sa afle de sarcina! Va rog raspunde-ti cat mai repede, suntem foarte nerăbdători!
Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este insarcinata... si daca are trimitere de la medicul de familie poate, si nu o sa ai nici o problema odata ce a trecut de 16 ani nu mai pot parinti sa faca plangere decat ea...

3 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Nu sunt ginecolog, nu sunt femeie insarcinata. Dar ea este. Iar tu, vei avea probleme pentru ca ea este inca minora!

| RedBull69 a răspuns:

Cică de 2 ani de zile vrem bebe i-a crescut si la aia parul la pasarica si la 15 ani -16 ma rog ii trebuie bebe ba nebunule de te gaseste parinti lui aia te mănâncă puscaria
Aa da si da este însărcinată primul simtom e lipsa menstruatiei creste poftei de mâncare adica ca vrea sa mănânce de mai multe ori pe zi cum mănâncă omul normal de 3 ori pe zi max 4 ea mereu ar vrea sa aibă ceva in gura o briosa ceva acolo cumparai fructe daca consuma tutun eu zic ca mai bine sa o lasa din mana ca e pentru bebelusul vostru de baut ar fi ok sa lase deoparte coca cola pepsi te-ai prins ce zic poate sa bea dar ar fi ok sa nu bea doar apa plata ceai sau suc natural cel mai bun sarcina usoara

| Violleta2022 a răspuns:

Evident este insarcinata!
Ce confirmare vrei mai mult decat acel test de sarcina, care este pozitiv deja?
Bineinteles ca poate face ecograf si consult ginecologic fara consimtamantul parintilor, trebuie doar sa-si faca programare la ginecolog.
Totusi nu pot intelege cum poti sa te culci cu o fetita de 15 ani si sa incerci sa o lasi insarcianta? Pentru ca ai spus ca de 2 ani incercati sa faceti un copil... la 15 ai era ea insasi un copil, inca nedezvoltat, atata veme cat nu a putut ramane insarcinata imediat.