| littleangel a întrebat:

Am 21 de ani
Iubitul meu a sugerat să ejaculeze în mine când întrețineam relații intime pe menstruație, a 2-a zi cu toate ca nu am fost de acord el a facut-o crezând ca sunt 0 riscuri

Precizez ca ciclul meu este neregulat, vine ori fix pe ziua de luna trecută fie cu 2-3 zile întârziere

După "incident" ciclul s-a oprit în a 3-a, 4-a zi ceea ce nu sa mai întâmplat.

Luna trecută mi-a venit pe 9 noiembrie, și încă pe data de astăzi ( 20 decembrie ) nu mi-a venit

Sunt foarte stresată, am făcut un test după 2 zile întârziere, unu după 5, și altul după 8. TOATE negative. ( 2 teste mai ieftine și al 3-lea SureCheck de 20 de lei )

Acuz dureri abdominale în părți, o apăsare la uter, dureri de mijloc în zona rinichilor și stări de amețeală, în rest cu sănii nu am probleme, grețuri nu.

Nu inteleg ce poate fi și ce e de făcut în continuare, help?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se forma o sarcina in urma unui sex cu ejaculare in vagin, intretinut in a 2-a zi de menstruatie este extrem de mic spre imposibil. Formarea unei sarcini intro astfel de situatie ar putea apare doar in cazul celui mai scurt ciclu menstrual (considerat ca fiind normal) si anume cel de 21 de zile. Deoarece in cazul tau ciclurile anterioare au avut de regula peste 31-33 de zile este foarte putin probabi, chiar neverosimil ca acum sa fi fost unul extrem de scurt si ovulatia sa se fi produs in perioada de menstruatie sau imediat dupa. Cauza neinceperii menstruatiei poate fi doar de natura hormonala. In cazul in care ati avut si alte contacte sexuale dar au fost protejate si fara "accidente" se poate concluziona ca existenta unei sarcini teoretic este imposibila, ceea ce au confirmat si testele de sarcina efectuate. Din momentul sexului cu pricina, consumat in data de 10-11 noiembrie au trecut zilele pentru ca placenta unei eventuale sarcini sa produca cantitatea necesara de hormoni hCG, pentru a se atinge concentratia de hormoni de sarcina detectabila chiar si de cele mai putin performante testere ca marca. Starile invocate probabil reprezinta semnele premenstruale si in acest moment ceea ce ai putea sa mai faci este sa astepti in liniste inceperea menstruatiei. Pentru a fi absolut sigura de inexistenta unei sarcini si a indeparta starea de stres, ai putea sa faci testul de sarcina pe baza analizei de sange efectuat in cadrul unui laborator de analize medicale, al carui rezultat este intotdeauna corect, garantat si neinterpretabil in proportie de peste 98%. Multa sanatate.

| PisicaMalefica a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata (mai ales dupa trei teste negative), dar menstruatia poate fi afectata de stres si pari foarte ingrijorata...

O problema mai mare ar fi ca tipul a ejaculat in tine cu toate ca tu nu ai fost de acord...