| ElementX a întrebat:

Eu am 15 ani si prietenul meu 20. Imi zice foarte hotarat ca ma iubeste cu adevarat. Si eu il iubesc...prea mult parca. Mereu ma gandesc la acelasi lucu:"cat de repede ma va parasi?". Sunt constienta ca la 20 de ani are nevoile lui si eu nu sunt dispusa sa-mi incep viata sexuala de pe acum. Mereu imi zice ca atunci cand e cu mine nu se mai poate stapani, insa nu-mi cere niciodata sa fac sex cu el, din contra, imi zice ca daca intrece masura sa-l opresc, uneori oprindu-se singur chiar. Cu toate astea, el are 20 de ani si eu 15. Oare chiar e iubire adevarata sau doar o aventura? Nu suntem de mult timp impreuna(de doua luni). Ma iubeste sau isi bate joc de mine? Ce sa fac... ce sa cred? mii de ganduri imi trec prin minte. Va rog ajutati-ma cu un sftat.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu iti zic sa nu te grabesti cu nimic daca nu esti pregatita. el nu e prea mare dar la varsta lui intr-adevar are o viata sexuala activa. Nu trebuie sa faci nimic presata de gandul ca te va parasii. Daca te va parasii lasa-l sa o faca pentru ca asta inseamna ca nu era un baiat serios si nu avea ganduri serioase cu tine. Bine, punandu-ma si in pielea lui m-as gandi. "cati ani trebuie sa o astept, si in timpul asta eu ce trebuie sa fac? sa ma duc cu altele pana ea se hotaraste?" sau poate ca o face dejawinking E greu sa gasesti baieti seriosi si mai ales la varsta asta. e prea tanar ca sa se gandeasca la casatorie, iar tu la fel. deci ce vad eu. e o relatie simpla, poate de viitor daca va intelegeti bine, sau poate nu. Asta depinde de voi. Cand e al tau, de obicei simti. Dar ai grija sa nu te inseli. Bafta!

5 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Aveti 5 ani diferenta e prea mare. imi place baiatu e istet, te joaca pe degete cu psihologia inversa " nu iti cere sex" ai grija baietii astia stiu ce vor si nu stau pe ganduri, daca sti ca nu-i poti oferi sex, paraseste-l, no sal doara oricum te insala cu alta fi siguralove struck

| ElementX explică (pentru elasexygagica):

Da...probabil. Aseara mi-a spus ca vrea sa faca sex cu mine. happy normal ca l-am refuzat. Nici nu ma gandesc la asa ceva. Dupa asta am devenit "rece" daca pot zice asa, adica m-am speriat oarecum si mi s-a schimbat vocea. El imi zicea mai demult ca nu poate sta cu o fata care crede ca el vrea doar sex de la o relatie si aseara mi-a zis ca-i mai bine sa ne despartim decat sa cred asta. Nu am vrut pentru ca tin la el. Apoi a venit imediat cu explicatii de genul ca "eu nu vroiam acum. ai doar 15 ani, sunt constient si o sa te astept pentru ca te iubesc si as astepta oricat doar sa fiu cu tine" sau "stii ca toti baietii vor asta pana la urma, doar ca altii mai simt ceva. nu stii nimic despre baieti". Dupa mi-a zis ca nu vrea sa se desparta de mine si ca ma iubeste. Sincer nu le cred, dar tin la el mult. Ce sa fac? Ma poti sfatui? :-s

| elasexygagica a răspuns (pentru ElementX):

Nu stiu ce sfat sa iti dau, dar daca tu esti sigura ca nu vrei sex nu fa, baiatu te va parasi, are si el rabdarea luiwinking, dar daca el zice ca te va astepta, sa faca asta, desi ii va fi foarte greuhappylove struck

| Diux96 a răspuns:

2 luni ti se pare mult?

| euga a răspuns:

Nu o mai speriati atat...k o paraseste sau nu mai stiu eu ce...si prietenul meu are tot 20 iar eu 15...si avem ganduri serioase...normal k nu imi voi incepe viata sexuala si stie asta...eu si el vrem o relatie serioasa si nu bazata pe sex...mai sunt si baieti diferiti...iar voi nici nu ii cunoasteti prietenul...asa k lasati.o si nu ii mai impuiati capul cu tampenii