| Adriana1992 a întrebat:

Eu am avut o mica incercare de a face dragoste cu iubitul meu, eu fiind virgina. El m-a atins putin acolo apoi m-am oprit. A curs o picatura, maxim 2 de sange. Am fost la ginecolog si mi-a spus ca sunt virgina, apoi cand s-a uitat mai bine a spus ca sunt putin lovita acolo. A spus ca sunt asa si asa! Asta s-a intamplat acum un an, si nu am mai avut alt contact! M-am despartit de iubitul meu! Acum cand imi voi face alt iubit nu stiu ce s-a ii spun. Intrebarea mea este daca atunci cand o voi face va curge sange? Sunt sanse sa curga sange?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca himenul sa nu fie lezat intro prea mare masura si in acest caz este posibil ca in momentul intretinerii unui nou contact sexual sa se rupa complet himenul si sa apara sangerarea. Insa ar trebui sa stii atat tu cat si orice nou iubit ca sangerarea nu se produce intotdeauna.Este determinat/stabilit si studiat stiintific si medical acest aspect dupa cum este descris in urmatorul citat : "Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport, în urcarea unui munte, in cazul balerinelor, gimnastelor sau a celor care practica ciclismul." De asemenea in societatea noastra tot mai multi accepta practicarea masturbarii in urma careia de asemenea se poate produce deflorarea. Celui care nu te va crede prezinta-i urmatorul articol : http://unimedia.info/stiri/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele-84936.html Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa mai curga ceva daca medicul ti-a zis ca esti asa si asa. Dar nu ii spui nimic iubitului.Nici ca esti nici ca nu esti. Nu cred ca s-ar supara daca i-ai spune ca ai mai avut un iubit.Nu e bine sa incepi o relatie cu minciuni.

| mihai69 a răspuns:

Probabil va mai curge sânge. Virgină nu mai ești, că ai avut deja un contact sexual (chiar dacă nereușit). Și poate ar fi bine să fii sinceră în privința asta, mai ales dacă vrei să fie o relație de lungă durată, bazată pe sinceritate și încredere.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa curga, dar tot asa de bine este posibil sa nu curga. Dar, din moment ce te-a penetrat nu mai esti virgina.Este bine ca viitorului iubit sa-i spui adevarul.

| girlagent007 a răspuns:

Sa stii ca s-ar putea sa iti mai curga.dar daca te iubeste cu adevarat nu te va parasi pentru asta.