| scumpika89 a întrebat:

Eu i-am zis unui baiat ca-l plac, si a reactionat binisor.dar nu stiu daca si lui ii place de mine.de cand i-am spus ca-mi place de el se comporta diferit mereu incearca sa ma faca sa rad.inainte ma intelegeam binisor cu el dar de cand i-am zis suntem mult mai buni prieteni, el este forte timid... in preajma mea.deci lui îi place de mine

5 răspunsuri:
| katycc a răspuns:

Nu forta lucrurile..lasa totul sa vina de la sine. daca intre voi va putea fi o relatie va veti da seama amandoi la momentul potrivit!

| neutrino a răspuns:

Cu toate ca nu ai pus o intrebare, lasa-l pe el sa faca primul pas.

| daassh a răspuns:

Asta e un semn clar al timiditatii, dar sigur te place, maiales ca i-ai spus(ai procedat perfect), si sigur se va materializa aceasta prietenie apropiata.Succes!

| Bubu4 a răspuns:

Pai daca ai spus ca acum se comporta mult mai grijuliu cu tine inseamna ca si lui ii place de tine, doar ca e mai timid si nu stie cum sa iti arate asta. Poti sa astepti, dar poti fi tu cea care ia initiativa, decizia iti apartine :*

| Danapiandi a răspuns:

Da tot ce se poate sa ii place. Oricum nu grabi lucrurile desi ai spus ca e timid lasa sa faca si el urmatorul pas. Succes!