| ICS_4244 a întrebat:

Am sa incep asa:Imi place de un baiat foarte mult...
Este mai mare decat mine cu 2 ani.Eu tin foarte mult la el.Este un baiat deosebit.Este amuzant, nu se gandeste la prostii si stie sa se comporte cu o fata. Mi-a spus ca ma simpatizeaza.Problema este ca imi e frica, rusine sa ii zic ca-l plac.
Chiar daca as primi un nu, mi-ar placea sa fim prieteni apropriati, sa-i aud vocea...chiar daca acelele sentimente de-al vedea cu o altaq fata au sa ma omoare... Vreau sa fiu langa el! Chiar si ca o simpla amica! Daca e sa primesc un nu.
Inainte eram prieteni destul de buni, dupa un timp s-a indeprtat de mine.
Am aflta, ca lui ii plac fetele care nu sunt mereu in centrul atentie, ca nu sunt nelinistite si ca ii place ca fetele sa faca ce vrea cu el.

Cand sunt in preajma lui...ma inghite pamantul...sunt o fire retrasa, timida si fooooarte linistita! Ma urasc! Nu vreau sa fiu asa.Nu stiu cum sa ii zic ca eu chiar tin la el. M-am gandit.ca pe mess ar fi mai OK, decat fata in fata, mai ales ca sunt asa de timida.
sad

Răspuns Câştigător
| Adda_5780 a răspuns:

Timiditatea e o virtute care nu se gaseste la orice fata si trebuie sa stii sa o apreciezi. faptul ca el deja face asta si ti-a spus ca te simpatizeaza e un semn bun. poti sa vbesti intr-o seara cu el pe mess, sa radeti, cum simti tu, si cel putin pe mess lasa toata treaba cu "mi`e rusine". rusinea este ceva diferit. de parca ai facut o prostie si nu stii cum sa spui. ori tu ai ceva special pentru el si sunt sigura ca daca i`ai spune ca`l placi dupa cateva discutii nu s`ar intampla o catastrofa si nu te`ar sterge din lista lui de prieteni. dk iti da un raspuns negativ spune-i ca e ok si ca oricum vrei sa ii fii prietena. o sa fie bine. iar daca iti da un rasp pozitiv. bvo tie xD. succes >big grin

1 răspuns:
| Gickanho a răspuns:

Mess ok
si baiatilor le place sa ai atitudine
succes
funda