| bebesweet a întrebat:

eu sunt cu un baiat de 10 luni, dar este f departe de mine(300 km) si ne vedem f rar.eu astept sa vina vara sa ma intalnesc cu el, dar mi-e greu pentru ca nu este langa mine cand am nevoie de el.si nu poate sa ma imbratiseze cand supararea ma ingheata.nu stiu, dar il iubesc enorm.am incercat sa ne despartim de cateva ori, tot din vina mea pentru ca l-am mintit, l-am parasit pentru altul, din cauza distantei si nu am putut. pur si simplu nu poate trai fara mine si nici eu fara el.
dar de curand am intalnit un baiat care ma place si cred ca e reciproc si e din acelasi oras cu mine. of si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si nu stiu ce sa spun. cred ca am nevoie de cineva care sa fie langa mine, dar am nevoie si de dragoste adevarata nu de 2-3 saptamanisad
va rog ajutati-ma! sad

multumesc anticipat straight face

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te invidiez deloc, pentru situatia in care esti.Ai vrea sa fii si cu cel care e langa tine, il iubesti enorm si pe cel de departe...Greu sa te hotarasti,stiu.
Stii ce sa faci? Imagineaza-ti ca te-ai despartit complet de cel care e departe,ca a plecat in Australia, de exemplu, si nu-l vei mai vedea niciodata.Pe urma, fa acelasi lucru si cu cel care e aproape.Vezi ce te doare cel mai mult.Ei,cel care-ti lipseste cel mai mult,e bine ancorat acolo,in inima ta si,nu va iesi usor.
Deci,@bebesweet, asculta-ti inimioara, ea stie cel mai bine.
Mult noroc!

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Distanțele duc la răcirea relației! Ăsta de la 300 ce face, când nu este lângă tine, te înșală numai cu sora lui stânga, sau are pe alta/ altele. Ai putea face sex permanent protejat, prezervativ, fără sărutări pe gură și fără sex oral, cu cel de la km 0000, până te lămurești tu, care este treaba, și cu care dintre cei doi, vrei să rămâi.

| shtephie a răspuns:

Da, draga mea ti s-a ivit o noua sansa :X Incearca sa fii cu baiatul asta pe care-l ai intalnit acum happy Vezi cum se comporta, ce gandire are...happy
Lasa-l pe ala care e la distanta pentru ca nu-i de viitor.
Mult succes in dragoste:*

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Hello @bebesweet!
Eu cred că deocamdată nici nu știi exact ceea ce-ți dorești. Ar trebui să iei o pauză și să te gândești bine pentru a-ți face puțină ordine în minte și în suflet. Părerea mea este că o relație bazată pe nesinceritate nu are prea mari șanse de reușită și aduce suferință ambilor parteneri. Însă tu știi cel mai bine cu îți place să trăiești.
Să ai o zi cu zâmbet și gânduri limpezi!

| bilexa a răspuns:

Nu conteaza ca ai intalnit un baiat care te place si celalalt te place si te si iubeste, important e ca sa te decizi pentru care ai sentimente mai puternice si cu care te vezi sa ai un viitor mai bun. Parerea mea e sa nu dai pasarea din mana pe cea de pe gard ca s-ar putea sa ramaii fara niciuna, iar sa ai 2 prieteni nu e sanatos si poti sa faci greseli si sa te dai de gol si probabil atunci nici una din relatii nu e Ok e bazata pe minciuna.
Intrebarea e daca tu ai fi de acord sa dai cu piciorul unei relatii de mai mult timp pe una noua care poate dura foarte putin sau foarte mult? Decizia e a ta.

| ruginiz a răspuns:

Conteaza mult ce iti doresti tu. Cu care te vezi impreuna si in viitorul mai indepartat? Si daca e departe acum, veti avea sansa mai incolo sa fiti impreuna. Si depinde mult si ce relatie aveti, daca simti tu ca tipul e sincer. Toate raspunsurile sunt in tine, oricat le-ai cauta la altii. Numai tu stii cu adevarat ce crezi ca merita. Daca crezi ca merita sa fii cu asta care e aproape, fii cu el. Daca crezi ca ala la distanta merita, fii cu ala.

| Biu90 a răspuns:

Cred ca asa ar trebui sa faci. sa ii acorzi o sansa celui care e langa tine. Ochii care nu se vad se uita si asta e si incazul tau cu baiatul care e departe. Nu poti tine o relatie asa...Nu ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nevoia face voia.