| eusicumine98 a întrebat:

Eu sunt intr-o trupa de dans si acum cateva zile a venit un coleg nou. Si este foarte dragut, danseaza genial si cat l-am cunoscut pana acum pare de traba. Si zilele astea am iesit cativa din trupa si nu prea vorbea (doar cand i se punea cate o intrebare si era atent dar nu deschidea el subiecte si nu se baga in seama), iar apoi am ramas mai putin si am inceput sa dansam si era deschis si toate cele (dar vorbea mai mult cu o fata care ii punea foarte multe intrebari si cateodata cu mine). Ma gandesc ca incep sa il plac dar nu stiu sigursi nu stiu ce sa fac. Adica daca il plac doar pentru cum arata sau doar pentru cum danseaza si asa? Cum imi pot da seama daca il plac cu adevarat? Si daca chiar il plac cum pot face ca sa devenim prieteni mai apropiati sau sa il fac sa ma placa big grin.

2 răspunsuri:
| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns:

În primul rând, să rămâi pe un teren "neutru". Adică să nu-l seci cu foarte multe întrebări, să nu te dai în spectacol, dar să nu fii nici prea retrasă şi timidă. Fii tu însăţi!

În al doilea rând, nu te grăbii să afli dacă te place, ia-o uşurel, pentru că, până la urmă, încă, nici tu nu eşti sigură de propriile tale sentimente.

În al treilea rând, dacă într-un final o să îşi dea seama că te place, va acţiona el, nu-ţi face griji! :*:*

| utzutzu a răspuns:

Un sfat incearca sa pastrezi o relatie amicala mai bine de obicei relatiile intre colegi nu tin mereu vei gresi tu sau el cu ceva si mereu veti fi in centrul atentiei pentru reprosuri.