| junkistul a întrebat:

exista in materie de sex multe orientari sexuale sau mai bine zis boli mintale cu scop sexual si as vrea sa stiu care sunt. Eu stiu doar de Homosexualitate,Lesbianism, Zoofilie, Gerontofilie, Necrofilie si Pedofilie. daca mai stiti voi va rog sa mi le spuneti. Si nu sunt nebun doar ca incerc sa ma informez!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Scatofilie. Transsexualism. Dar sunt sigur ca esti prea tanar pentru asa "informatii".

Si pentru cultura ta generala, sa stii ca nu sunt boli mintale! E ca si cum ai zice de un afro-american ca e bolnav pentru ca e ciocolatiu.

Mai citeste!

Ai fi mult mai castigat daca ai exersa maniere si limbaj elevat, cultura generala, decat chestii din astea!
Sa nu te miri daca o sa dea vreo tipa bir cu fugitii, cand vei incepe sa vorbesti dintr-astea.

| Jorah a răspuns:

De ce ai categoriza homosexualitatea drept o boală mintală? Nu vreau să intru în polemici pe acest subiect, dar e greșit spus.

| RAY a răspuns:

Nu e nici o boala mentala ceea ce ai scris acolo = natura umana atat

| mihai69 a răspuns:

Eu am auzit doar de prostie. Cea mai grea boală... Norocul bolnavilor că nu doare!

| doctorandus a răspuns:

Homosexualitatea (include lesbianismul) nu este parafilie. Surse: DSM-5 si ICD-10.

| Drimmero a răspuns:

Mai sunt deviati mintali care si-o trag cu diverite lucruri textile. Oameni internabili aia!

| Ashadow a răspuns:

Nu pot sa cred ca pui homosexualitatea la un loc cu zoofilia. E una sa f*** o capra si alta sa f*** un tip macho in patru labe, oricat te-ar scarbi pe tine ideea.