| preacopilapentruvarstaei a întrebat:

Buna,TPU! fetelor ati folosit vreodata ceara ca metodade epilare? daca da,imi spuneti si mie cum e? ce efecte negative si pozitive are? se irita pielea? bube? si cum se foloseste ceara? pana acum am folosit doar lama, dar mi sa luat de ea.Crema depilatoare e buna? creste repede sau mai incet parul?

3 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

E f ok ceara, dar dureroasa procedura.

| ana5 a răspuns:

De la ceara depilatoare te cam iriti daca ai pielea mai sensibila dar iti trece repede cam intr-o jumatate de ora si crema depilatoare este buna iti creste mai incet de cat cu lama.

| 444444444444444444 a răspuns:

Eu folosesc de vreo 2 ani crema depilatoriala,e mult mai buna) si daca se ierita pielea,doar de la sensibilitate,dar trece rapid! se poate inroshi! e bine sa faci procedura seasra,si dimineata e tot oky).dar in privintza cerei, e mult mai dureros, deoarece ea se pune pe piele, apoi trebuie rapit s'o tragi, ca si cum un lipici se face, si e dureros! deoarece simti fiecare firishor cum se scuate! dar fiecare cum rezista!