| LovelyA a întrebat:

Buna TPU.
Funda.
De o saptamana, merg la un bazin, sa inot.
Acolo se organizeaza si cursuri de inot, si de cateva zile, ora la care ma duc eu este aceeasi cu ora la care sunt cursurile de inot pentru copii. Chestia e ca instructorul mi se pare super dragut, imi zambeste cand ma vede big grin
Am intrat putin in vorba cu el, ieri, legat de subiectul cursuri de inot, si am facut rost de numarul lui de telefon de la receptie.
I-am trimis si cerere de prietenie pe facebook, numai ca pana cand va observa el o sa dureze ceva timp, pentru ca am vazut ca intra de cel mult 2 ori pe luna.
Care ar fi pasul urmator?
Eu sunt destul de timida, mai ales ca este cam cu 5 ani mai mare big grin
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| ravanelu a răspuns:

Sunt de parere ca 80% dintre baieti ar alege o tipa sigura pe ea si cu tupeu! Nu cred ca ai nimic de pierdut sa incerci... da-i de inteles ca iti place de el : zambete, mici glumite (usor rautacioase) si vezi cum reactioneaza! Iti spun din experienta ca o fata mai tupeista castiga tot timpul teren in fata uneia care e frumoasa rau dar mai timida big grin... try it!

7 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Intra in vorba cu el si la urmatoarea sedinta de inot, propune-i un pariu pe o cafea ca...habar n-am, nu poate sa traverseze bazinul inotand pe sub apa si mai departe o sa te lamuresti daca te place sau nu. big grin

N-as vrea sa bag un cui in colacul tau, trebuie insa sa realizezi ca barbatii care lucreaza cu publicul, fie ca sunt instructori de inot, instructori auto, profesori, barmani, cantareti, muzicieni ori alte asemenea categorii, RAR nu au deja pe cineva langa ei. Asa ca, grija mare, sa nu devii o cifra in povestile lui catre prieteni. O "relatie" de...5 zile.
Succes.

| Marry410 a răspuns:

Nu sti daca te place, poate te vede doar ca o tanara frumoasa sau simpatica! big grin Nu fii disperata! Sa nu faci greseala de a fi disperata, ca poate sa intre asta la idei ..ai grija, vezi cum sta treaba!

| StefanXy a răspuns:

Uite perspectiva unui baiat:
Du-te la el si spune-i in fata ca il placi, asta ca sa vezi ce raspuns iti da. Poate omu nu te vede decat ca o prietena, amica.Asta ca sa nu stai degeaba dupa el big grin

| Andrassian a răspuns (pentru StefanXy):

Sau poti sa faci ceea ce simti ca trebuie big grin. Cu totii avem instincte si "simturi spceciale". Foloseste-te si tu de ale talesmug.

| Oanaa93 a răspuns:

Eu consider ca nu ar trebui sa depasesti discutiile strict profesionale deoarece s-ar putea sa aiba pe cineva si atunci nu ii chiar placut sa te dai la cineva pe fata cand el deja are pe cineva acasa, daca el va deschide alte subiecte atunci da mai merge parerea mea. Good luck girl!happy

| ravanelu a răspuns:

Spune-ne mai intai cati ani ai tu ca sa stim ce sfaturi sa iti dam big grin

| LovelyA explică (pentru ravanelu):

17 big grin

| ravanelu a răspuns (pentru LovelyA):

Sunt de parere ca 80% dintre baieti ar alege o tipa sigura pe ea si cu tupeu! Nu cred ca ai nimic de pierdut sa incerci... da-i de inteles ca iti place de el : zambete, mici glumite (usor rautacioase) si vezi cum reactioneaza! Iti spun din experienta ca o fata mai tupeista castiga tot timpul teren in fata uneia care e frumoasa rau dar mai timida big grin... try it!