| simona_3709 a întrebat:

Buna TPU`, helpp!

Dupa ce se tine un tip dupa mine o intreaga excursie(eu fara sa schitez un gest), se combina cu prietena mea cea mai buna. Desigur, raman putin socata si incep sa fac crize de gelozie pentru ca descopar ca imi placea mai mult decat credeam eu tipul.
Sta cu prietena mea 3 zile iar dupa 3 zile imi zice:" esti imposibila! Ma uimesti! Nu pot sa cred ca nu ai reactionat in nici un fel. "
Culmea, eu chiar sufeream din cauza asta.
N-am spus nimic. Au urmat zile pline de fraze de tip:" Am stat cu ea ca sa vad reactia ta, n-o iubesc.Pe tine te iubesc si cu tine vreau sa stau "
Eram constienta ca mintea, sau cel putin credeam ca totul e o prostie.
Ma combin cu el intr-un final crezand ca mai simt ceva puternic pentru el. implinim o luna de cand suntem impreuna si ne certam, din vina mea.
Am adus in discutie tema:"Fostul meu " si atunci el s-a suparat si a plecat.
Orgolios din fire nu ma iarta si plecam amandoi pe drumuri diferite.
Dupa o vreme ma suna si imi spune ":" vrei sa ne impacam? Nu pot sta fara tine", la fel de indiferenta raman si spun:" Nu stiu inca, n-am un raspuns"
Vroiam sa ma impac cu el dar vroiam sa ramanem si amici totodata.
Acum problema este ca el plange, spune mereu ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine( cu ajutorul acestei situatii am observat ca nu am absolut nimic, adica, dupa ce m-am certat cu el n-am fost suparata nu m-am gandit la el n-am facut absolut nimic, mi s-a parut normal. am lasat timpul sa treaca) ce fac?
Ma impac cu el sperand ca o sa-l iubesc candva atat de mult incat sa nu pot renunta la el?
Sau ramanem prieteni, cu riscul de a nu sti niciodata ce se putea intampla daca continuam?
funda!

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Din ce povestesti tu, esti un "animal cu sange rece". Nu inteleg de ce ai nevoie de sfaturile noastre... te pricepi de minune sa frangi inimi fara sa simti "absolut nimic". Vrei sa te ajutam sa iti desavarsesti arta? Eu refuz.

| BellsC a răspuns:

Hm...thinking eu as zice sa incerci sa te impaci cu el, va mai dati o sansa poate iese cevabig grin si daca nu...pai ramaneti amici, macar stii ca nu ai sa te intrebi mereu ''oare ce s-ar fi intamplat daca as mai fi dat inca o sansa?''
Succes!:*:*love struck

Fundi?puppy dog eyes log!:*

| SamBureL a răspuns:

Fii cu el...
daca tine cu adevarat la tine vei tine si tu la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il meriti

| addyy a răspuns:

Eu m-as gandi cat ma afecteaza asta pe mine: daca el tine la mine cum m-asa simti eu daca nu as fi cu el sau cu mi-ar fi in cealalta situatie.Vezi si tu cum iti e, gandes-te bine la ce vrei tu si vezi daca tu te simti mai bine la gandul ca esti cu el sau fara.
Dar totusi eu zic sa va inpacati. Poate o sa il placi mai mult dacat acum dar fi prudenta ca ar putea sa fie un imatur mai ales daca a stat cu prietena ta ca sa te faca geloasa sau sa iti vada reactia.

| fugideaiceacaterup a răspuns:

Eu spun sa te impaci cu el sperand intr-o relatie mai buna, dar ai grija ce anturaje faci pentru ca poate fi un excroc.Iti urez noroc si spre sa-ti foloseasca sfatul meu :X