| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, ieri am facut sex cu iubita mea in a treia zi de menstruatie si am lasat in ea, ar putea sa ramana gravida? Chiar daca ea mai are inca 2 zile de menstruatie pana pe 24 si pe 28 ii incepe perioada fertilă.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Da, poate ramane gravida din moment ce spermatozoizii traiesc 3-5 zile in vagin, ceea ce inseamna ca atunci cand incepe perioada fertila, acestia inca se vor afla acolo, bine mersi, deci vor fi sanse mari sa fie fecundat un ovul. Data viitoare folositi protectie daca nu va doriti copii.

| dullcat a răspuns:

Obligatoriu de citit:

https://contracept-m.ro/......struatiei/

https://contracept-m.ro/blog/sex-neprotejat-dupa-ciclu/

Iar in timpul menstruatiei riscul de innfectii este mult mai mare, deci nu este recomandat sa faaceti sex in aceasta perioada.Informati-va inainte sa faceti prostii. Aveti tot internetul la dispozitie.

| AliGab a răspuns:

Intrebi acelasi lucru de 1000 de ori? Zici ca semeni cu fiul meu de 5 ani...stii bine ca raspunsul este DA, prietena ta poate ramane insarcinata.

| sammie a răspuns:

Deci n-are cum. Troll.