| ReZiSTorr a întrebat:

Ieri am venit din tabara, unde am fost cu o fata pe care o cunosc de vreo 2 ani... la activitati, tot timpul venea la mine, de exemplu: trebuia sa facem un cerc si sa ne tinem de mana, ea tot langa mine venea, si a inceput sa-mi placa de ea.Cum pot sa-i spun printr-un mesaj pe facebook ca a inceput sa-mi placa de ea, sa fie ceva frumos.Dau funda!

5 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Lasa mesajele pe facebook ca nu-s atat de pline de substanta precum i-ai spune in fata.
Daca o poti intalni, intalnesti-o. Si da-i de inteles ca o placi. Asa putin cate putin, nu brusc, sa n-o sochezi (depinde si de varsta voastra big grin).
Dupa spusele tale si ea te place.

| Blamely a răspuns:

Dă-i de înțeles față în față mai bine.

| TeckTonik997 a răspuns:

Eu zic sa nu fi atat de romantic poate nu tine, poate totusi nu te place si a venit la tine intamplator sau pentru ca pe tine te cunoastea mai bine, in fine, eu i-as trimite un mesaj relaxat, fara romantisme in care sa o intreb cum i s-a parut tabara, daca vrea sa ne vedem pentru ca a fost distractiv si atunci iti vei da seama din comportamentul ei si ii poti spune fata in fata ca o placi.

| Sidonia07 a răspuns:

Ofera-i o floare, invit-o la inghetata.o privesti si ii spui, nu ii dai mesaj pe facebook!

| Ankutza2394 a răspuns:

Eu zic sa iei o foaie si un creion, inchizi ochii si te gandesti la ea si o sa curga idei si idei! fi original si cu bun simt! dar daca tot nu ai inspiratie, poti sa ii spui ca atunci cand te ia de mana, iti poate atinge sufletul sau ca atunci cand se aproie de tine ai fluturasi in stomac( poti sa dezvolti) sfatul meu e sa fi tu insuti si o sa fie cel mai binewinking succes!