| Bertea_Simona_1997 a întrebat:

Buna TPU! ieri în data de 4 am avut contact neprotejat cu soțul, cu terminare în vagin doar el, eu nu mi-am dat drumul există șanse de a rămâne însărcinată? Țin sa menționez ca am scurgeri alb-transpareste și puțin gros ca albușul de ou

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca ai, daca esti in perioada fertila.

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca esti in perioada fertila, da, se poate. Dar ce legatura are orgasmul tau? Nu asa ramai insarcinata. Informeaza-te din surse actuale. Iti recomand pe Youtube canalul barza vs sexul.

| AnotherGirl a răspuns:

Aparent multă lume nu știe că, pe lângă plăcere, rolul orgasmului feminin este de a facilita fecundarea cu ajutorul contracțiilor uterului și vaginului. Totuși, nu e obligatoriu să ai orgasm pentru a rămâne însărcinată. Dacă te afli în perioada ovulației sau aproape de ea, șansele unei sarcini sunt foarte mari.

Poți apela la pilula de a doua zi, care îți întârzie ovulația (dacă ovulația a avut deja loc, pilula respectivă nu te mai poate ajuta). Totuși, better safe than sorry.

Dacă nu vă simțiți încă pregătiți pentru un copil, poate ar fi mai ok să căutați împreună o metodă contraceptivă care vi se potrivește. Stay safe!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu mi-am dat drumul. Adică? Orgasmul tău? Există șanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nomal ca sunt sanse, fecundatia ovulului nu are legatura cu orgasmul tau.

| AIeXxX a răspuns:

Dacă tu n-ai orgasm asta nu înseamnă că nu-i posibila sarcina. Orgasmul tau, cu sau fără el, nu influențează la concepere

| Anonimalex6996 a răspuns:

Da sunt șanse. Dacă nu ti doresti copil, mai bine du te la un medic din timp sa vezi care e situatia