| Denis_5853 a întrebat:

Buna TPU imi place de o colega de clasa dar mi-e rusine sa ma bag in seama cu ea, si nu stiu daca ei ii place de mine si as vrea sa pot sa vorbesc cu ea fara sa fiu timid, sa o invit la un suc? fundita +vot pentru cine imi da cel mai bun sfat!

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Desi imi e ca, lene sa scriu o sa iti recomand cateva trucuri si idei care se pot aplica. Daca vrei imi dai fundita daca nu nu e treab ta.
1-Cel mai important e sa o scoti din pestera-Invit-o in oras sau la un suc.Nu zice nimeni ca trebuie sa iesi la un suc numai cu iubita -poti sa iesi si cu o amica daca va intelegeti bine.
2-Daca refuza scoate-o in parcu el mai apropiat -la sport sau la o plimbaree cu trasura (glumesc)cu rolele:-p.
3-Sunt semne care iti arata ca o fata de place si printr-e ele se numara urmatoarele:
1-Daca rade la glumele tale si vorbiti mult e ok
2-Daca te lauda uneori si te face madru de tine
3-Daca spune ca si-ar dorii pe cineva ca tine lanaga ea intr-o relatie
4-Daca in mometu in care esti cu ea se mangaie intr-un fel mai tandru pe par
5-Daca stati pe banca si intr-un mod subit isi ia geanta dintre tine si ea (gen :apropie-te prostutule)
6-Daca te atinge subtil pe mana
7-Daca la film se face ca ai e frica si iti sare in brate subit
8-Daca adora sa discute cu tine tot felul de tampenii si nu se plictiseste
9-Daca face cu tine Kino
100-laughing-Daca te saruta e deja clar!

| W3R4 a răspuns:

Pur şi simplu intrii în vorba cu ea, nu-ţi taie nimeni capul, încerci şi gata. Şi chiar de-ar fi să refuze, e mai bine să regreţi că ai încercat, decât să regreţi că ai renunţat.

| sayWhaaat a răspuns:

E infinit mai bine sa regreti ceva ce ai facut, decat sa regreti ceva ce nu ai facut!

| mateicoca a răspuns (pentru sayWhaaat):

Mai bine regreti ca ai omorat pe cineva dacat sa regreti ca nu ai facut-o dupa tine, nu-i asa? big grin glumeam si eu

| JustMeForever3 a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa vb cu ea despre scoala, muzica,, chesti ce le plac fetelor si dupa un timp ar trebui sa i zici:Nu ai vrea sa iesim la un suc ca sa ne cunoastem mai bine? Sper ca ti-am fost de ajutor

| trutu006 a răspuns:

Daca esti timid poti incerca sa vorbesti cu ea pe retelele de socializare, mess, ca vorbesti altfel ca fata in fata, adica stii tu ce vreau sa spun happy

| Andr3i1999 a răspuns:

Pur si simplu intri in vorba cu ea. Fa-o cat mai repede inainte sa o faca altul